Pomijając rozumianą dosłownie uzdrawiającą funkcję bielizny wykonanej ze wyjątkowych dzianin na przykład przeciwdziałających alergii bądź też wpływających pozytywnie na kondycje stawów, można mówić o terapeutycznym działaniu bielizny na sposób trochę mniej dosłowny. To znaczy, kiedy dopada nas chandra, mamy zły dzień w pracy, kłótnię z sąsiadką czy też, co gorsza, w rodzinie, koniecznie należy się poddać terapii bieliźnianej. W dziewięciu przypadkach na dziesięć tego rodzaju terapia czy też choćby jedynie doraźna kuracja jest efektywna.

Bazuje ona po prostu na kupieniu sobie co najmniej jednej sztuki bielizny osobistej. Czemu akurat bielizny? Po pierwsze, bielizny przenigdy nie posiadamy za dużo (dotyczy to wszystkiego: majtek, staników, koszulek ), w następstwie tego nikt nie zarzuci nam, że pozyskujemy niepomocne ciuchy tylko po to, by zrobić sobie przyjemność. Po drugie, nie muszą być to rzeczy drogie, unikniemy wiec zarzutu szastania pieniędzmi bez potrzeby – wypróbuj https://hurtownia-lorena.pl/spodnie-skorzane-damskie. Po trzecie, bielizna jest najzwyczajniej w świecie ładna i samo przesiewanie w koszulkach oraz podkoszulkach, decydowanie o odcieniu, wielkości ramiączek, większym bądź też mniejszym gorsie, rozglądanie się w innowacyjnych fasonach staników musi działać kojąco na każdą nieszczęśliwą duszę.

Historia ubioru przynależy do nauk pomocniczych historii sztuki i jest dziedziną, w której specjalizuje się wielu badaczy. Bielizna wstępuje w krąg zainteresowań historyków ubioru, jej dzieje oraz przemiany stają się przedmiotem rozmaitych opracowań naukowych. Organizowane bywają też wystawy dawnej bielizny. W roku 2005 powstała taka wystawa poświęcona przemianom bielizny osobistej, w zasadzie damskiej, na przestrzeni wieków oraz pokazywana była w szeregu muzeów zajmujących się ubiorem oraz kostiumologią.

Okazy bielizny zabytkowej pokazywane na tej wystawie wywodziły się przede wszystkim z XIX i XX wieku, ponieważ takie zachowały się do naszych czasów. Wolno było ujrzeć w układzie chronologicznym damskie majtki – od kalesonów, poprzez pantalony, aż do stringów i różne typy gorsetów i biustonoszy. Prezentowany był także zestaw koszul i koszulek dziennych i bielizna nocna, z reprezentatywnymi czepkami, narzutkami oraz podomkami.