Blog informujący o osobach zaginionych w Polsce i poza granicami umieszczony pod domeną https://zaginieniprzedlaty.com/ motywująco opowiada o wszystkich przypadkach, kiedy zaginęły osoby w różnym wieku, z różnych miast. Publikowane na stronie informacje są każdorazowo potwierdzone przez policję i oparte na rzetelnych dowodach.

Dokładnie scharakteryzowane są osoby zaginione, umieszczane są informacje o tym, gdzie były ostatnio widziane a także jak wygląda przebieg ich sprawy, jeśli określona sytuacja odnosi się do sprawy sprzed wielu lat. Publikujący otwarci są na dyskutowanie z czytelnikami. Bardzo zachęcają do skontaktowania się takich użytkowników, jacy mogą mieć jakiekolwiek informacje w wyznaczonej sprawie. Można to robić wysyłając e mail, dzwoniąc albo za pomocą formularza umieszczonego w odrębnej kategorii na stronie. Abstrahując od tego, czy chodzi o sprawę nową, czy o stare zaginięcia, ochotnicy z Zaginieni Przed Laty angażują się bardzo mocno.

Można z nimi odnaleźć kontakt także za pośrednictwem mediów społecznościowych. Użytkownicy mogą wymienić się spostrzeżeniami między sobą, co często jest pomocne. Dlatego wartość merytoryczna strony jest nie do zakwestionowania. Opłaca się także zwrócić uwagę na zakładkę: „Z życia wzięte”. Pojawiają się tutaj teksty istotne społecznie, jakie angażują dużo osób. Strona staje się znacznie bardziej rozpoznawalna, ponieważ ludzie w większej mierze zwracają uwagę na to, by pomagać w odnalezieniu najbliższych od innych. W czasach gdy Internet rozwija się dynamicznie jest to ułatwione. Merytoryczne wiadomości na temat zaginięć, jakie podawane są na witrynie Zaginieni przed Laty sprawiają, że osoby interesujące się zagadnieniem zaginięć mają każdorazowo najświeższe informacje. Zaginięcia mogą dotyczyć spraw w Polsce, jak i głośnych spraw odbywających się zagranicą. Każdej kwestii poświęcany jest osobny artykuł na witrynie online, która prowadzona jest nad wyraz dokładnie.