W jaki sposób wypromować własnego bloga? To zapytanie, które zadają sobie dziesiątki blogerów w Polsce. Być może młodzi ludzie pragną mówić o tematach ważnych nie tylko dla siebie jako osoby. Pragną coraz to częściej wyrazić sprzeciw, na przykład w stosunku do wielkich podatków lub też przeciwko kapitalizmowi, jaki okazuje się co raz to gorszym systemem.

Mimo to gdy ich blog jest mało znany, to ich wpisy na domenie internetowej są następnym bełkotem czy również słowami, których nikt przenigdy nie przeczyta. Owszem świeży bloger na początku rozsyła swój odsyłacz. Na początku do najbliższych bliskich, później do dalszych osób – na przykład z listy mailingowej. Kiedy adres trafi w właściwe miejsce oraz w dobre ręce, jesteśmy w stanie liczyć na to, iż w krótkim czasie zacznie go czytać kilka osób, a następnie kilkanaście, kilkaset oraz tak dalej.

Należałoby jednak zaznaczyć, że czytanie bloga przez kilkaset ludzi dla blogera z Polski byłoby prawdziwym sukcesem w tejże dziedzinie – wypróbuj http://www.usmieszek.pl/. Przeważnie blogerzy cieszą się gdy ich blogi czyta kilkanaście, a tym bardziej kilkadziesiąt osób. Mimo tego, że firmy wolą zakładać firmowe profile na przykład na portalu społecznościowycm Facebook lub ewentualnie Nasza idealna Klasa, to oraz tak większość z nich w dalszym ciągu stawia na tworzenie blogów firmowych.

Praktycznie każda pokaźniejsza jednostka gospodarcza ma własny blog, na jakim dobry zatrudniony umieszcza notki dotyczące najistotniejszych wydarzeń. Nie tylko z życia firmy jednakowoż także z otoczenia i całej branży. Weźmy na przykład serwis internetowy muzyczny – MySpace. Jest to zagraniczna platforma, jaka dopiero od kilku ostatnich lat jest atrakcyjna wśród krajowych internautów. Na głównej domenie internetowej umiesczane są gigantyczne, rzucające się w oczy reklamy najistotniejszych wydarzeń w życiu wielbicieli muzyki. Lecz prócz tego pracownicy strony MySpace umieszczają na serwisu społecznościowym na Facebook’u newsy z odsyłaczem do bloga Myspace. Najczęściej znajduje się on na stronie internetowej MySpace. Nie jest zakładany oddzielnie, albowiem wielkie firmy mają profesjonalne zaplecze i należytych pracobiorców, którzy wiedzą jak korzystnie zrobić bloga firmowego.