Budynkami, które dzisiaj są ozdobą wielkich miast są z całą pewnością wieżowce. O samych wieżowcach wolno jeszcze na domiar tego ogłosić, że są jednym z najogromniejszych osiągnięć człowieczej myśli technologicznej. Przy ich budowie wykorzystywane są najnowocześniejsze techniki i najwyższej klasy materiały budownicze. Na przykład szkielety znacznej większości wieżowców wykonane są z wybitnie trwałych oraz odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia szczegółów stalowych lub ewentualnie żelbetonowych.

Na podstawie tego wszystkiego, co powyżej pozostało powiedziane wolno wnioskować, że wzniesienie wieżowca wiąże się z dość poważnym wydatkiem pieniężnym. Ze względu na niezwykłą staranność wykonania obiektów formułowanych wieżowcami, można ogłosić, że są w gruncie rzeczy wybitnie stabilne oraz w pełni bezpieczne dla człowieka, który się w ich obrębie mieści. Na sam koniec można jeszcze dołączyć, że opisywane powyżej wieżowce, jako konstrukcje budowlane są niewątpliwie pierwszorzędnym złączeniem kwestii estetycznych z praktycznością zastosowania – sprawdź Beton Online. Wśród materiałów budowlanych aktualnie istnieje niesłychanie gigantyczna różnorodność. Kiedyś ludzie przy wznoszeniu budynku nie mieli takiego luksusu, aby korzystać z już gotowych artykułów, z których można wznosić ściany. Jeszcze parę stuleci temu, jednym z najistotniejszych materiałów służących do budowy rozmaitego rodzaju budowli, w tym też tych o charakterze mieszkalnym był kamień.

Poza tym przez wieki budowle były budowane z cegły, innymi słowy gliny wypalanej w ściśle wyznaczonych, niesłychanie wysokich temperaturach. W zasadzie wolno oznajmić, że cegła, jako materiał budowlany znana jest od czasów najdawniejszych i dopiero ostatnimi czasy pozostała wyparta przez równie funkcjonalne, ale przy tym zdecydowanie ułatwiające wznoszenie ścian pustaki. W przypadku pustaków można dokonać rozróżnienia ze względu na typ materiału, z którego pozostały wykonane. Na tej podstawie wolno wskazać pustaki ceramiczne, przeznaczone głównie do wznoszenia ścian wewnętrznych oraz betonowe, stosowane najczęściej wówczas, gdy w grę wchodzą ściany zewnętrzne budynków.