Miłośnicy podróżowania, kiedy planują urlop, z reguły muszą wybierać pomiędzy zwiedzaniem a wczasami. Charakterystyczną nowością w biurach podróży są wyjazdy typu 7+7. Propozycje tego typu to z reguły objazdówka, do której dołączyć wolno 7-dniowe wczasy. Alternatywa taka sprawdza się w krajach basenu Morza Śródziemnego, niemniej jednak nie tylko. Coraz to chętniej turyści wyjeżdżają też na Bałkany. Jednym z popularniejszych państw jest tam Chorwacja.

Pełen uroku kraj przyciąga zarówno cudowną przyrodą, jak także i niezwykłymi zabytkami. Będąc w tym kraju nie sposób nie zatrzymać się w Dubrowniku, Splicie czy Trogirze. Niezwykle atrakcyjne są także chorwackie parki narodowe. Obowiązkowo wręcz zobaczyć trzeba Park Narodowy Krka oraz bajkowe Plitvickie Jeziora.

Turkusowe jeziora powiązane ze sobą systemem wodospadów to niezapomniany widok, a cały park od lat figuruje już na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Do Chorwacji wolno wybrać się z jednym z biur podróży. Różne wycieczki do Chorwacji oraz krajów sąsiednich wolno co roku odszukać w turystycznych katalogach. Letnie miesiące to czas bardzo dobry, aby zaplanować wakacyjny urlop – sprawdź wobec tego nieruchomoscinachorwacji.pl. Nie zawsze jednak świetnym celem podróży są kraje nad Morzem Śródziemnym. Coraz więcej osób entuzjastycznie zwiedza pozostałe kraje Europy.

Dużą popularnością cieszy się aktualnie Chorwacja, jaka słynie z niższych cen, wspaniałych zabytków, pięknej przyrody i doskonałej, letniej pogody. Tobie, którzy zdecydują się na zobaczenie Chorwacji, zazwyczaj decydują się na zobaczenie tych najogromniejszych chorwackich atrakcji. Zaliczają się do nich bez kwestionowania najogromniejsze miasta kraju.

Uwagę zwraca w głównej mierze Dubrownik, którego zabytkowa zabudowa została wpisana na listę UNESCO. Nie mniej atrakcyjny est również Split czyli największe miasto Chorwacji. W tym imponującym, starym chorwackim mieście w ciekawy sposób krzyżują się wpływy węgierskie, weneckie i austriackie. Nie sposób też ominąć Trogir. Tu z kolei wypada zobaczyć zabytkową starówkę, ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII stulecia. Wielu podróżników nie poprzestaje na samym tylko zwiedzaniu oraz decyduje się na poboczne wczasy w Chorwacji.