Zgodna dieta jest rudymentem odpowiedniego samopoczucia matki i rozwoju stworzonego przez nas malucha. Nie należy odżywiać się za dwoje, jest to najogromniejszy błąd, przyszłych mam, niezbędne jest tylko 300 kalorii więcej niż stereotypowej diecie. W ciąży powinno się przytyć od 9 do 12 kilogramów, większy przyrost to niebezpieczeństwo cukrzycy i nadciśnienie oraz późniejsze kłopoty z powrotem do wagi sprzed ciąży. W diecie kobiet ciężarnych trzeba uwzględniać wapń, którego najwięcej jest w mleku, przetworach mlecznych, brokułach oraz łososiu.

Do tego dieta ciężarnych kobiet powinna być bogata w białko zawarte w jajkach, tuńczyku, orzechach, kiełkach. Nie zapominać trzeba również o żelazie, jakiego bogatym źródłem są czerwone mięso, szpinak, soja, suszone owoce. Do tego dużo warzyw i owoców co zapewni przyszłej mamie prawidłową ilość witamin oraz minerałów. Kobieta w ciąży potrzebuje więcej snu i relaksu. Skutkiem tego przyda się codzienna drzemka i odpoczynek z nogami uniesionymi lekko do góry. Taka pozycja może obniżyć opuchliznę nóg i zapobiec żylakom. Kobieta w ciąży powinna starać się rozluźnić, unikać stresów oraz poprawiać własne samopoczucie w każdy możliwy i przyjemny sposób np. czytać książkę, oglądając telewizję, odprężenie w ciepłej kąpieli – poleca to kalendarz ciąży. Wolno uczęszczać na masaże, pielęgnując jogę dla dam ciężarnych oraz przede wszystkim dużo przebywać na świeżym powietrzu. Ostrożny niewielki wysiłek prawidłowo wpływa na krążenie, to naturalnie dzięki czemu do maluszka łatwiej dociera tlen i składniki odżywcze.

Wskutek tego w trakcie ciąży należałoby jest uprawiać dozwoloną gimnastykę i uczęszczać do szkoły rodzenia. Nie wolno uprawiać jednak sportów urazowych oraz unikać generalnych porządków. Po ładnych, nieraz męczących dziewięciu miesiącach nadchodzi czas rozwiązanie oraz spotkania maluszkiem. Jakikolwiek poród przebiega trochę inaczej, wobec tego warto dowiedzieć się czego można spodziewać się na sali porodowej. Wybitnie właściwym informatorem okazują się zajęcia w szkole rodzenia oraz rozmowa z doktorem prowadzącym lub ewentualnie położną. Żaden jednak lekarz, położna czy inna postać nie jest w stanie wskazać całkowicie, jak będzie następował poród konkretnej kobiety.