Nie od dziś wiadomo, iż powietrze staje się coraz to bardziej skażone, coraz więcej toksyn znajduje się w atmosferze oraz przedostaje się do naszych mieszkań, sprawiając, iż pozornie świeże w nich powietrze, jest już dosyć zanieczyszczone. Istnieje szereg kwieci zielonych nienagannie oczyszczających powietrze z toksyn, filtrujących je a rośliny te możemy uprawiać samodzielnie w domu, w donicy ustawionej w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Większość roślin posiada właściwości filtrujące, niektóre jednak mają ich znacznie więcej, mają lepsze warunki by filtrować powietrze a jednocześnie to naturalnie dzięki nim, możemy uniknąć chorób a nawet zatruć, ponieważ nie zdajemy sobie sprawy jak dużo zawdzięczamy naturalnej roślinności odpowiedzialnej za filtrację powietrza.

Wśród roślin o atrybutach najbardziej oczyszczających mieści się Dracena, której wszelkie odmiany zasługują na należącą do nas uwagę. Palmy a co najważniejsze, paprocie. Pnące, wiszące, stojące oraz krzewiaste, paprocie nie jedynie oczyszczają lecz także nawilżają powietrze w swoim otoczeniu – wobec tego sprawdź Doniczki. Najprostsze w uprawie, najbardziej zniewalające oraz nie wymagające kolosalnych nakładów czasowych, to krzewy kwiatowe kwitnące jakie każdy ma okazję uprawiać w swoim ogrodzie. Czy to krzak astrów kwitnących, czy też jaśminu czy róż, każdy z nich jest równie prosty oraz równie efektywny w uprawie.

Mając trochę wyobraźni i możliwości, jesteśmy w stanie krzewy wbudowywać w skalniaki, obudowywać zdobieniami jak oraz tworzyć z nich tunele, otoczki dla kratek do pnącz oraz kwitnących krzewów pnących. Sporo razy zapewne mieliśmy szansę podziwiać niezwykłe kompozycje dookoła altan, płotków oraz balustrad tarasów. Może warto do naszego ogrodu czy nawet balkonu zaczerpnąć trochę pomysłów z innych miejsc żeby krzewy czy kwitnące pnącza rosły cudownie po balustradach. Kilkadziesiąt gatunków krzewów jest gotowych do zasadzenia, gotowych do nabycia w cebulach bądź też sadzonkach, jakie jesteśmy w stanie komponować wedle własnego planu i marzenia o wyglądzie ogrodu. Wystarczy jedynie odrobina cierpliwości i wytrwałości ażeby w krótkim czasie weselić się niezwykłymi kwiatami.