Ciąża to nadzwyczajny okres. Musimy wtenczas uważać na jedzone pokarmy, niektóre rodzaje żywności są surowo powstrzymane. Istnieje jednak parę ziół, jakie są w stanie być bezpiecznie wykorzystane w czasie ciąży. Na przykład rumianek i imbir zmniejsza nudności oraz działa jako środek przeciwzapalny. Wspomaga się zrelaksować. Lucerna jest dostatnia w witaminy A, D, E oraz K, enzymy trawienne oraz minerały. Zmniejsza ryzyko krwotoku poporodowego, albowiem witamina K, powoduje krzepnięcie krwi. Pokrzywa jest dostatnia w wapń, żelazo i składniki odżywcze.

Wywar z papai i mięta pieprzowa ma okazję być wykorzystywany w celu zmniejszenia gazów oraz zgagi. Z kolei zioła takie jak: Zioła, takie jak: kruszyna, anyż, gorzka pomarańcza, kminek, seler siewny, chili, cynamon, koper włoski, czosnek, lawenda, lukrecja, majeranek, mirra, gałka muszkatołowa, oregano, natka pietruszki, liść maliny, korzeń rabarbaru, szafran, szałwia powinny być użytkowane w ostrożny sposób i pod precyzyjnym dozorem doktora, z którym należy się skonsultować przed podjęciem jakichkolwiek ziół w czasie ciąży – dotyczy to również olej cbd. Szkodliwości palenia papierosów są dosadne. Palacze mają ponad dwukrotnie ryzyko zawału serca, nagłego zatrzymania krążenia, a panie w ciąży, jakie palą zwiększają szansę śmierci niemowląt.

Rzucenie palenia wiąże się z przeróżnymi niesympatycznymi dolegliwościami. Niektóre zioła, naturalne suplementy diety oraz aromaterapia pozwalają uspokoić się, zmniejszyć apetyt sprawiony gwałtownym odstawieniem nikotynowej używki. Jednym z takich ziół Argemone Mexicana, rosnąca dziko w Meksyku w słonecznych, dostępnych powierzchniach. Wypijając filiżankę herbatki z liści tego zioła na jakiś czas pozbędziemy się chęci zapalenia papierosa. Też mięta pieprzowa jest efektywna w rzucaniu palenia. Powoduje ona uczucie ciepła i pełności w klatce piersiowej, co symuluje stan połączony paleniu. jest on także używany do przeziębienia oraz bóle głowy spowodowane przez ciepło, uczucie pełności w klatce piersiowej oraz jest nadrzędnym składnikiem preparatów do rzucenia palenia. Dym papierosowy zawiera około 4000 przeróżnych substancji chemicznych, z jakich 400 są szkodliwe dla organizmu ludzkiego, zarówno palących oraz niepalących, lecz znajdujących się w pobliżu palacza.