Ogromna większość z nas w mniejszym czy też znacznie większym stopniu korzysta z rozmaitego rodzaju pożyczek lub kredytów – czy to będzie nieobszerna pożyczka w banku, korzystanie z kredytu w karcie, czy także skorzystanie z kredytu hipotecznego w sytuacji kupna nieruchomości, jak dom, mieszkanie czy działka. Generalnie można oznajmić, że banki dostępne w Polsce proponują bardzo wiele przeróżnych kredytów i pożyczek, tak wobec tego każdy może zaadaptować jakiś produkt do osobistych wymogów. Jeżeli nawet nie jesteśmy przyzwoicie zorientowani w rodzajach kredytów, osiągalnych na rynku można w trakcie wizyty w banku lub placówce doradczej powiedzieć po prostu, jakie mamy konkretne potrzeby, jakie dyspozycje spłaty takiego zobowiązania i na tej podstawie pracobiorca banku zaoferuje nam konkretne rozwiązanie.

Generalnie kredyty o większej wartości, jak przykładowo kredyt hipoteczny, potrzebują zgromadzenia dla banku dużej grupy rozmaitego rodzaju dokumentów, jak chociażby zaświadczenie o zarobkach i osiąganych dochodach dodatkowych, udokumentowanie ponoszonych wydatków comiesięcznych ciągle korzystających z naszej oferty jak opłata za mieszkanie, prąd, gaz, telefon oraz innych.

Często|Wielokrotnie|Niejednokrotnie|W wielu przypadkach|Nieraz|W szeregu przypadków} kwestia uzyskania takiego kredytu, od momentu rozpoczęcia starań o jego otrzymanie, to długi okres czasowy, bywa, iż bank nawet 2 miesiące egzekwuje czynności sprawdzające – w sytuacji kredytów hipotecznych instytucje finansowe starają się jak w największym stopniu prześwietlić każdego konsumenta, żeby mieć perfekcyjną dozę pewności, że kredyt będzie spłacany w terminie, że dany klient będzie po prostu w stanie regulować tak duże zobowiązanie finansowe.

Kompletnie inna sytuacja ma miejsce, kiedy będziemy starali się o relatywnie nieduża sumę kredytu lub zapożyczenia – odpowiednim przykładem są tu tak zwane szybki kredyt bez zdolności kredytowej, kiedy tak właściwie potrzebujemy pieniędzy na krótki okres czasu, a wobec tego będziemy mogli bardzo ekspresowo uregulować tego rodzaju dług. Tego typu wsparcie finansowe banku czy innej firmy udzielającej pożyczek na rynku poza bankowym nie będzie wymagało zbytnich formalności – bank sprawdzi wyłącznie należącą do nas tożsamość oraz historię kredytową, czy jesteśmy klientem wiarygodnym, jak wywiązywaliśmy się dotychczas z przyjętych na siebie zobowiązań pieniężnych.