To, że pewne rzeczy należą do pewnych ludzi oraz powinno to być jakoś oznaczone, by nikt nie przyciągał do siebie czegokolwiek, co do niego nie przystaje jest od dawien dawna kwestia, która spędza sen z oczu dużej grupy ludziom. Nieraz łatwo jest pokazać, iż pewien teren czy pewne rzeczy przystają do kogoś, innym razem nie jest to zbyt proste oraz proste. Jednak w pewnym czasie, kiedy tak właściwie ludzie byli zajęci myśleniem o tym, że pewne miejsca w jakich zaczynają się osiedlać i mieszkać rozpoczynają robić się należycie ich prywatnymi miejscami, postanowili jakoś to zaznaczyć. W tym momencie bardzo przydatne stały się płoty, jakimi ludzie zaczęli ogradzać swoje tereny nie musząc przejmować się że ktoś rozpocznie się interesować miejscem w jakim są czy też absorbować miejsce blisko nich. Płoty to w współczesnych czasach najnormalniejsza rzecz na świecie. Ktoś pozyskuje jakieś miejsce i ogradza je płotem, a w następstwie tego nie ma w tym nic paradoksalnego. Problem pojawia się tylko kiedy płot rozpoczyna znajdować się w dziwacznym miejscu blokując życie innym ludziom.

Na globie, na calutkim świecie znajdują się przeróżne tereny, jakie są zagrodzone ogrodzeniami, jakie legendarne są nam jako płoty – wypróbuj JANBAR – Sztachety i Płoty Drewniane. Ogrodzenia te nie robią już na nikim większego wrażenia, bowiem to typowe, iż płoty ogradzają czyiś teren pokazując, że tam nie można wchodzić, bądź że miejsce to jest po prostu czyjąś właściwością oraz nie wolno robić tam czegoś, co nam się tylko żywnie podoba.

Płoty dają człowiekowi dużo korzyści, bo bezsprzecznie płot jest czymś co ma prawo zarówno akcentować ludziom, iż płoty te oznaczają że znajduje się za nimi czyjaś własność, natomiast z drugiej te płoty mogą pełnić też rolę pewnego rodzaju ochrony. Jak najbardziej ochrona ta jest często pomocna w znacznie pokaźniejszym stopniu niż stwarzają taką ochronę płoty, jakie mamy przed domem. Nieraz bowiem płoty ogradzają chociażby więzienia czy inne miejsca, które są w stanie stwarzać dla innych ludzi zagrożenia, a w tym wypadkach są to już płoty, które mogą być faktycznie co bynajmniej niebezpieczne dla tych, którzy będą pragnęli się przez nie przedrzeć.