Zaletą „The Sims 4” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, która czyni grę nadzwyczaj ciekawą i wciągającą. Wszystkie kreowane przez graczy postacie są więc trójwymiarowymi obiektami. Motyw niekończącej się gry był do tej pory wykorzystywany w niemnogich grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), ale żadna seria wcześniej nie zdobyła tak ogromnej popularności. „The Sims 4” jest w związku z tym pierwszą częścią serii, która odniosła spektakularny sukces na całym rynku gier komputerowych. Gra „The Sims 4” jest pospolitą grą jednoosobową, w następstwie tego każdy gracz może osobiście zarządzać stworzonymi przez siebie postaciami.

Niekoniecznie niemniej jednak musi to być jedna rodzina, wolno bo kierować życiem paru rodzin jednocześnie – wypróbuj the sims 4 download. Już w pierwszej części Simowie mogą nawiązywać kontakty z innymi Simami, przez co gra staje się jeszcze bardziej interesująca. Sami w następstwie tego widzicie, że grać wolno w samej rzeczy wybitnie długo… Trzecia część „The Sims” wyróżnia się spośród pozostałych także innowacyjnymi umiejętnościami, jakie zyskały postacie. Jeszcze w pierwszej czy w drugiej części gry niektóre zdolności stanowiły jedną całość, pod nazwą „kreatywność” lub „inwencja”.

Dzisiaj zostały one rozbite, mamy w takim razie zdolność malowania, pisania czy grania na instrumentach. Na pewno jest to dosyć interesująca zmiana, ponieważ dodaje grze ekspresji, a co więcej, daną zdolność wolno od tej pory zwiększyć poprzez praktykowanie wskazanej czynności. Nie sposób też nie nadmienić o tak zwanych dodatkach do gry, jakie akompaniują właściwie każdej części. Skutkiem tego nie mogło ich zabraknąć także w tej edycji. Trzecia część Simów to pomiędzy innymi takie akcesoria, jak: „Wymarzone podróże”, „Pokolenia”, „Kariera”, „Po zmroku” i „Zwierzaki”. Pierwszym i zarazem jednym z najciekawszych dodatków jest dodatek „Wymarzone podróże”. To właśnie dzięki niemu kreowane przez nas postacie mają możliwość podróżowania – zwiedzania między innymi Francji, Egiptu i Chin.