Żaden współczesny dom nie może się obyć bez podjazdu, jaki musi być nie tylko ładny, niemniej jednak funkcjonalny oraz trwały. W tym celu idealnym materiałem budowlanym jest kostka brukowa, która jest idealna na okoliczności atmosferyczne, woda prędko z niej spływa, nie jest śliska, jest odporna na duży nacisk, służy przez wiele lat w niezmienionym stanie. Planując wykończenie otoczenia kostką brukową, poprawnie jest w pierwszej kolejności przygotować projekt. Jest tak wiele kształtów oraz barw kostki brukowej, że jesteśmy w stanie wykonać parę różnych projektów oraz wybrać ten najlepiej pasujący do otoczenia oraz charakteru domu.

Wówczas wówczas jesteśmy w stanie udać się na zakupy do składu budowlanego. Obecne brukarstwo całkiem odbiega od tego, które pamiętamy z dawnych lat. Dzisiaj, brukarz, to prawdziwy mistrz, który wyczarowuje fantazyjne nawierzchnie, nieomalże obrazy. Wskutek tego należy się odpowiednio zastanowić, jak ma wyglądać stworzony przez nas podjazd do domu, by faktycznie był wizytówką domu. Bardzo ważny jest dobór kolorów kostki, a tych jest dużo, począwszy od barw ziemi, czyli beżów, szarości, popielu, aż do mocniejszych, żywszych – wypróbuj kostka brukowa zielonka. Jakkolwiek i tu nie należy przesadzać, aby podjazd pod dom nie okazał się drogim kiczem.

Dojazd, dom, otoczenie, powinny stanowić spójną całość. Przy wznoszeniu domu od podstaw występuje niemały problem gleby wokół posesji, bo jest ona świeża oraz należałoby ją utwardzić, żeby zdołać ułożyć kostkę pod wjazd do garażu czy także ścieżkę. Trudno się za to zabrać samodzielnie oraz jednakże lepiej tego nie robić, bowiem każdy chce, aby jego ogród wyglądał jak najlepiej, a takie prace wykonywane przez amatora na ogół nie wychodzą nazbyt porządnie.

Najlepiej zrobić to specjalnym ubijaczem do terenu (takie usługi brukarskie są oferowane w wielu firmach), aby pozbyć się niepomocnych nierówności i zapobiec spływaniu wody. Przy takim zabiegu powinno się zagęszczać górną warstwę ziemi o pokaźną ilość kruszywa, żeby powierzchnia nie osuwała się oraz była lita. Wstępne ubijanie ziemi jest bardzo ważne, tudzież to końcowe, już po ułożeniu kostki brukowej niezbędne jest tylko po to, aby ostatecznie ustabilizować i wyrównać powierzchnię. W większości wypadków detale różnią się od siebie wielkością o jakieś ok. 0,5mm, więc ubijanie bruku ubijarką głównie tą wyposażoną w nakładkę neoprenową wyrównuje te różnice.