Tworzenie reklamy na pewno nie obejdzie się bez wizyty w drukarni. Drukarnia to miejsce, w jakim miejscu drukuje się książki. Obecnie drukarnie absorbują się drukiem wielu innych rzeczy, głównie ulotek reklamowych, lub obfitych bilbordów reklamowych.

Drukarnie na ogół połączone są z dużymi studiami graficznymi, gdzie się planuje oraz dalej zleca do druku. Niemalże każda drukarnia proponuje druk wielkoformatowy, do jakiego potrzebne są szczególne urządzenia. Na pewno nie da się wydrukować ogromnego bilbordu na drobnej drukarce biurowej. W minionych latach przybywa firm zaprzątających się drukarstwem. Z usług takich drukarni korzystają zwłaszcza formy jakie tworzą materiały do reklamy.

A drukarnia ma prawo nadrukować nie tylko na papierze, niemniej jednak nawet na kubku czy koszulce. I takie odmiany druku stają się coraz o wiele bardziej popularne. Bo gadżet reklamowy jest znacznie ciekawsza formą reklamy niż nudna ulotka. Też drukarnie wychodzą vis-a-vis oczekiwaniom konsumentów indywidualnych, którzy w szeregu przypadków projektują coś osobistego, a potem pragną to wydrukować na koszulce czy na kubku. Obecne drukarnie o wiele się różnią od tych, jakie działały do niedawna – znacznie więcej na tania drukarnia internetowa. Dziś drukarnia to przede wszystkim komputery oraz nowoczesne urządzenia do drukowania. W dzisiejszych czasach drukarnie oczekują na konsumentów, po największej części gigantyczne formy, jakie zlecają wykonanie reklamy. I przeważnie drukarnia powiązana jest z agencją reklamową czy studiem graficznym. Obecnie drukuje się już nie wyłącznie na papierze, nie tylko książki czy gazety.

Współcześnie wydrukować można cokolwiek zechcemy na czymkolwiek. Normalnością staje się już druk na folii czy płytach Cd. Sporo korporacji zadrukowuje swoje logo na Kunkach czy długopisach. Jest to dość interesująca forma promocji. Również wiele osób totalnie prywatnie projektuje a swoje projekty pragnie wykorzystać. Na pewno interesującym podarkiem będzie kubeczek, koszulka czy poduszka z prywatnym projektem czy zdjęciem. A takie rzeczy potrafią zrobić dzisiejsze drukarnie. Dziś każda drukarnia musi posiadać najnowocześniejszy sprzęt gdyż tylko to może zagwarantować najlepszej jakości wydruk i prędkość realizacji zleceń.