Dystrybucja a także obrabianie blach trudnościeralnych HARDOX jest główną specjalizacją zakładu STAL – HURT. Ponadto, w jej ofercie zaznaczają się obszary jakimi są broń biała, jakie od pierwszych chwil prowadzenia firmy przynosiły bardzo dobre wyniki. W ofercie firmy można znaleźć także materiały spawalnicze do spawania stali HARDOX. Są one efektem współpracy wytwórcy stali HARDOX – SSAB oraz wytwórcy materiałów spawalniczych – ESAB. Udostępnione są materiały do spawania przy wykorzystaniu technik: MAG, FCAW, MCAW oraz przy użyciu elektrod do spawania w technologii MMA. W obrębie projektu STAL – HURT kupił wycinarkę z palnikiem plazmowym oraz palnikiem tlenowym.

Ma ona funkcjonalności do jakich zaliczają się chociażby: automatyczne cięcie 3D, kąt cięcia plazmą do 45 stopni, bądź cięcie tlenem do 63 stopni od pionu. Katalog prętów z HARDOX regularnie się poszerza. Dostępne są również: nowy gatunek blach napawanych a także drut do spawania. Na stronie online STAL –HURT można znaleźć wszystkie dane techniczne oraz precyzyjne charakterystyki udostępnionych blach. Warto marce takiej zlecać dowolne zlecenia, gdyż w nowoczesnym parku maszyn znajdują się tak niezawodne urządzenia jak frezarka CNC przeznaczona do obrabiania blach trudnościeralnych wywodzących się od szwedzkiego wytwórcy.

Można też liczyć na wykorzystanie najnowszego rodzaju blach odpornych na stratę twardości w zakresie temperatur od trzystu do pięciuset stopni Celsjusza. Rodzaj ten polecany jest do stosowania w aplikacjach, w jakich elementy wykonane z takiej blachy będą pracowały w temperaturach wyższych niż dwieście stopni. Materiały eksploatacyjne z blachy HARDOX są solidne i mają jak najlepsze parametry pracy. Dzięki wykorzystaniu na przykład cięcia wodnego zamówione materiały nie będą narażane na pozostałe obciążenia mechaniczne, termiczne i chemiczne. Pozwala to na pozyskanie kompletnych podzespołów, bez konieczności dokonywania kolejnej obróbki.