Jeśli chcemy określić potrzebne detale wyposażenia dźwigu, nie sposób nie nadmienić o kabinie, jaka jest jednym z najistotniejszych części tego urządzenia. Dzieje się tak, wskutek tego, ze wszelkie dźwigi wyposażone są w kabiny, bo bez nich nie zdołałyby odpowiednio i sprawnie prosperować. Kabina jest w dźwigu znaczącym elementem, bo wpływa w dużym stopniu na komfort całej jazdy.

Oprócz tego kabina w dźwigu odpowiada również za estetykę i bezpieczeństwo. Każda nowoczesna kabina, ulokowana w urządzeniu składa się z czterech ścian, podłogi, sufitu, oświetlenia. Oprócz tego w jej obrębie istnieją też elementy, którymi są panele sterowania oraz komunikacji.

Prócz tego dzisiejsze kabiny wyposażone są także w poręcze oraz lustra. Współcześnie do budowy kabin wykorzystuje się szerokiej gamy materiałów. Materiały są wysokiej, jakości, to właśnie dzięki czemu pozwalają na zaspokojenie każdych gustów.

Jak najbardziej ze względów bezpieczeństwa kabiny powinny posiadać zasilanie awaryjne, a też oświetlenie. Zazwyczaj kabiny posiadają też linie telefoniczne z numerami służb ratowniczych. Jednym z ogromnie istotnych aspektów jest budowa urządzenia, którym jest dźwig. Dzieje się tak, wobec tego, że dźwigi na rynku mają do spełnienia bardzo ważną rolę, co sprawia, ze należałoby wspomnieć o układzie, jaki tu istnieje – dźwig Lublin. Jednym z ważnych detalów, jaki to mieści się z jednej sekcji dźwigu jest rama kabinowa razem z kabiną. Z kolei po drugiej konstrukcji dźwigu znajduje się tak nazywana przeciwwaga. Zadaniem, jakie ma do spełnienia przeciwwaga jest poprawniejsze wykorzystanie energii, a tym samym sprawienie, by urządzenie było zdatne do pracy. Cechą reprezentatywną jest tu fakt, ze wszelkie istniejące w tym urządzeniu detale, są ze sobą połączone za pomocą zespołu lin.

Ewidentnie nie mniej ważne są tu podzespoły, które to w obszernej mierze decydują, o jakości pracy urządzenia, skutkiem tego też muszą zostać one sporządzone bezbłędnie pod każdym względem. Do tego nowoczesne dźwigi posiadają możliwość monitorowania ciągłości pracy, jednakże w dalszym ciągu na stworzonym przez nas rynku charakteryzują się one wysoką ceną.