Najczęstszą przyczyną znacznych wypadków na trasie jest naturalnie niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. W szeregu przypadków to brawura lub ewentualnie pośpiech sprawiają, że kierowcy prowadzą nieodpowiedzialnie, ryzykując nie wyłącznie swoje, jakkolwiek również innych, bezpieczeństwo. Najczęściej samochodowe wypadki, do jakich dochodzi poza miastem, powiązane są z najwyższą prędkością jazdy oraz w związku z tym nadzwyczaj trudno jest nieraz o uratowanie pasażerów czy też naprawienie wozu. Z reguły dochodzi do całkowitej kasacji pokaźnej części auta i prowadzenie jakichkolwiek napraw mechanicznych nie miałoby sensu, łatwiej jest postarać się o ubezpieczenie i kupno oryginalnego samochodu. Wypadki na trasie umieją być groźne również ze względu na to, iż uszkodzone mechanicznie samochody nie dają się przestawić nawet na pobocze.

W szeregu przypadków w związku z tym w przypadku istotnych uszkodzeń niemożliwe staje się przepuszczenie ruchu bokiem, póki specjalne jednostki z pomocą ciężkiego wyposażenia nie wkroczą do akcji oraz nie uprzątną resztek zniszczonych pojazdów z trasy, umożliwiając innym przejazd – tu pomoże holowanie w Krakowie. A ponieważ do wypadków takich przeważnie dochodzi o wyjątkowo późnych lub ewentualnie przedwczesnych porach, zorganizowanie odpowiedniej ekipy pomocniczej na miejscu nie jest wcale takie proste.

Większość osób stara się ostrożnie ubezpieczyć wszytko, co niemało kosztowało. To totalnie naturalne, iż prowadzi się nadzwyczaj szeroki program ubezpieczeń zdrowotnych, albowiem solidne samopoczucie oraz zdrowie obywateli to absolutna podstawa do budowania słusznego gospodarczego społeczeństwa.

Jednak dużo rzeczy ubezpieczyć trzeba samodzielnie. Pośród tych najczęściej oraz najentuzjastyczniej ubezpieczanych w głównej mierze znajdują się mieszkania, domy i różnego typu korzystne ruchomości, w zasadzie samochody. Zniszczenie któregokolwiek z tych dóbr jest w większości wypadków niesłychanie kosztowne a ludzie raz za razem w kupno domu czy oryginalnego samochodu inwestują nie tylko swoje oszczędności, jednak i zadłużają się w bankach. Dlatego tak istotne jest kupno właściwego ubezpieczenia. Warto tu niemniej jednak zasięgnąć opinii innych kierowców, którzy mieli już doświadczenia.