Beton jest ostatnio nadzwyczaj modny w designie aranżacji wnętrz. Jest to materiał, który można łatwo utrzymać w czystości. Dodaje również fenomenalnego charakteru pomieszczeniom. Chodzi bowiem o coś z pogranicza bezwzględnej stylizacji i krystalicznej czystości. Beton przeważnie stosuje się w kuchni, zastępuje on najczęściej drewniany czy również plastikowy blat szafek kuchennych.

W wielu przypadkach można też go spotkać w łazienkach jako obudowę wanny czy nawet w formie betonowej umywalki. W łazience oraz w kuchni prezentuje się w gruncie rzeczy efektownie, jakkolwiek betonowe mogą być również barki na alkohol. Beton bowiem nie zakłada pod żadnym pozorem, że coś jest nieeleganckie, wprost przeciwnie. Betonowy barek na alkohol jest ulubieńcem designerów. Ewidentnie forma, kształt i kolor zależy tylko i wyłącznie od właściciela barku. Bardzo istotną wiadomością dla wszystkich, jacy decydują się na nowoczesny betonowy barek jest to, iż beton można barwić. Wydaje się jednak, że najogromniejszą popularnością cieszą się barki betonowe w odcieniu naturalnym, czyli szarym – tu rekomendujemy też Paliwo żelowe 1l. Betonowy barek na alkohol można samemu opracować, co daje duże pole do popisu i zezwala na zaspokojenie wszystkich swoich pragnień.

Najlepiej beton przedstawia się w współczesnych, minimalistycznych wnętrzach, w następstwie tego również barek jest z reguły ozdobą salonu. Z betonowym barkiem porządnie będą wyglądać wszelkiego typu szarości oraz biel. Niektórzy decydują się na wyeksponowanie samego barku na białej, błyszczącej ścianie. Efekt jest naprawdę powalający. Przeróżne są też wielkości. Czasami barek wygląda jak kilkustopniowa półka na książki, gdzie poukładane są trunki w różnych butelkach. Od czasu do czasu zaś kształtem przypomina stół. Betonowy barek powinien być zaprojektowany tak, by służył przez lata, ponieważ betonu nie przestawi się tak łatwo jak drewnianego barku, jest to właściwie mebel stały. Surowy design i oszczędność w stylizacji pomieszczenia daje pole do popisu w doborze akcesoriów. Mimo to najogromniejszą ozdobą tego betonowego mebla powinny być barwne trunki.