Przedsiębiorcy, by zadbać o zorganizowanie w jednostce gospodarczej lub ewentualnie biurze coraz częściej decydują się na współpracę z jednostkami specjalizującymi się w sprzątaniu biur. Firma, której propozycja okaże się w najwyższym stopniu konkurencyjna, oprawiona jest do utrzymywania porządku w lokalu – my rekomendujemy usługi sprzątające. Znaczącym jest zdolność dostosowania się do wymogów klienta, zarówno jeżeli mowa o częstości prac, jak oraz jakości wykorzystywanej techniki.

Wzorcem prac korporacji, jakich zadaniem jest porządkowanie biur, jest codzienna dbałość o porządek obejmująca czyszczenie podłogi, odkurzanie dywanów i mebli oraz wszystkich sprzętów biurowych. Co więcej co jakiś czas, jest to również mycie okien i impregnowanie podłóg, pranie tapicerki meblowej. Przedsiębiorstwa, są w stanie też oczekiwać od firm porządkujących odśnieżania dachów, czy drobnych prac remontowych, o ile jest to zawarte w umowie. Wszelkie te oraz inne aspekty, powinny być głęboko wymienione, tak by w przypadku niewywiązywania się którejkolwiek z ludzi ze zobowiązań, druga osoba zdołała dociekać swoich praw. Mycie okien jako praca zarobkowa, nie kojarzy się nikomu jako zajęcie popłatne.

Poza tym wykonywanie takiej pracy powoduje, iż sądzi się o takich osobach, że poniekąd w życiu im się nie powiodło. O tym, jak bardzo takie osoby, ujawniające takie poglądy się mylą, wolno się przekonać, odpowiadając na jedno z wielu ogłoszeń o pracę w Dubaju. Potrzeba tam osoby do czyszczenia okien w jednym z wieżowców. Liczy on ponad osiemset metrów wysokości a na samej górze hula wiatr o sile huraganu. Jeżeli nie brzmi to nadmiernie zachęcająco, to można dołożyć, że za taką prace wolno dostać miesięcznie pięć tysięcy dolarów. Niewątpliwie, trzeba posiadać najpierw należyte uprawnienia, między innymi alpinistyczne, i profesjonalne predyspozycje zdrowotne. Temat jest na tyle znaczny, że musieli się z nim zmierzyć już wcześniej Amerykanie. Właśnie z powodu braku odpowiedniego personelu myjącego okna na zewnątrz drapaczy chmur, ogłoszono konkurs na projekt odpowiedniej do tego maszyny. Jak na razie powstało pięć prototypów, z jakich żaden nie spełnił pokładanych w nim ufności.