Wielu osobom tapety kojarzą się ze starodawnymi wzorami sprzed lat, jakie niekiedy można jeszcze spotkać w niektórych domach. Faktycznie, dawno temu ich wybór był bardzo skromny, lecz dziś zmieniło się wszystko ogromnie wraz z pojawieniem się fototapet. Te od pewnego czasu cieszą się ogromną popularnością, i nie ma się czemu dziwić.

Dały przecież nieograniczone możliwości jeśli chodzi o wzornictwo, są trwałe, solidne i bardzo łatwo się je kładzie. Co ważne, doskonale sprawdzają się nie tylko w salonach i pokojach, ale również łazienkach i kuchniach. Oczywiście wybierają takie rozwiązanie w kuchni trzeba pamiętać, że nie każdy z typów podkładów będzie odpowiedni.

Przede wszystkim pamiętać trzeba o mało sprzyjających warunkach jakie tam panują. Wyższe temperatury, woda i wilgoć, ale też i pryskający tłuszcz bardzo skutecznie mogą popsuć nawet najpiękniejszą aranżację. Dlatego kluczową rolę odgrywa wybranie podkładu, który da sobie z tym wszystkim radę. Tu {w pierwszej kolejności polecane są fototapety na podkładzie winylowym.

Nie są one może najtańsze, ale cechują się za to dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych, a poza tym można je łatwo domyć po zabrudzeniu. Jeżeli mówimy o wzorach, to klienci wybierają najczęściej motywy kulinarne, przykładowo potrawy, owoce, przyprawy czy napoje. Ale możliwości będzie dużo więcej – bardzo interesująco się prezentować na przykład tapety 3d, dobrze wpasowane pomiędzy szafki sprawią że wszystko wyglądać będzie nowocześnie i przestrzennie.