Jako, że witryna internetowa www działa jedynie oraz wyłącznie w oparciu internet i serfujących po nim ludzi, to wydaje się, że stronę taką wolno rozreklamować tylko i wyłącznie w sieci. A więc nie jest tak – metod reklamy strony www jest tak naprawdę niezwykle dużo oraz mogą one wybitnie wykraczać poza sieć, jedynie że nie zawsze ma to najzwyczajniej w świecie sens.

Wiele zależy od tego jaka jest to domena czy to jedynie nasze usługi lub może jakiś ogólnopolski serwis internetowy, jaki pragniemy pokazać ludziom. To, że chodzi o nasze usługi nie świadczy naturalnie, że nie jesteśmy w stanie rozreklamować się gdzie tylko się da, ponieważ dzięki temu jesteśmy w stanie stać się nadzwyczaj silną firmą na rynku – wszystko jest możliwe, wszystko zależy od naszych chęci, stworzonego przez nas uporu, wiary w siebie i oczywiście właściwej reklamy.

Sposobów reklam jest wiele – w internecie wolno reklamować się na przykład przez blogi, pozycjonowanie, gogle adwords, Google marketing, reklamy na facebooku, reklamy na portalach, e-mail marketing, youtube, forum dyskusyjne, social media, pr, reklama radiowa, a poza siecią nie ulega wątpliwości – reklama prasowa, billboardy, ulotki i plakaty oraz reklama bezpośrednia.

Pozycjonowanie stron czyli SEO, z angielskiego search engine optimalization to jedna z najbardziej popularnych metod reklamy w Internecie, jednakowoż niestety ma pewne defekty – przetestuj więcej na stronie 3gstudio.pl. Przeglądarki walczą z tą usługą bez ustanku, tudzież pozycjonerzy, bo tak się ich określa robią swoje, zarabiając przy tym raz za razem krocie, to przykre niebezpieczeństwo jest tu duże, przede wszystkim dla osoby zlecającej pozycjonowanie – w wielu przypadkach wolno trafić na oszustów, którzy tak właściwie biorą pieniądze za nic, natomiast jest też ryzyko, że domena internetowa po prostu wypadnie z pozycji, o jaką walczyło się spory czas na przykład przez zmiany w Google, innymi słowy najbardziej popularną w Polsce i na świecie wyszukiwarką. No jakkolwiek o co właściwie chodzi w tym pozycjonowaniu? A więc celem tego procesu, którego wyjaśnienie nie ma sensu bo żaden pozycjoner nie zdradzi swoich efektywnych metod jest to, aby wśród wyników poszukiwania na pierwszych dziesięciu pozycjach znalazła się właśnie nasza witryna internetowa. Jest to zawiłe szczególnie, jeśli istnieje ogromna konkurencja.