Każdy kto zaczyna którą inwestycję budowlaną zastanawia się którą wybrać jednostkę. No i pytanie czy budując dom potrzebny jest nam kierownik budowy. I kim od początku do końca jest taki kierownik budowy. A więc, kierownik budowy to reprezentant firmy wykonującej prace budowlane. Jednakże nie wyłącznie on reprezentuje, jakkolwiek czuwa nad jakością i rzetelnością wykonywanych prac budowniczych. Od takiej osoby zależy czy dom nie będzie miał usterek lub fuszerek. Szef budowy nie może być równolegle inspektorem nadzoru budowlanego, gdyż niemożliwe jest by wykonawca równocześnie sam siebie nadzorował. Byłoby to absurdem. Kierownik budowy musi posiadać wykształcenie techniczne i bez jakiegokolwiek ale musi zdać egzamin uprawniający go do wykonywania danego zawodu. Zaczynając inwestycję wypada podpisać umowę z jednostka gospodarcza budowlaną oraz kierownikiem budowy. A prawo obliguje kierownika budowy też do prowadzenia dziennika budowy.

A również do ulokowania w osiągalnym miejscu tablicy informacyjnej traktującej statusu budowy. Kierownicy budowy muszą też ogrodzić teren budowy, tak żeby były zachowane względy bezpieczeństwa. Znacząca jest również dokumentacja budowy, innymi słowy protokoły odbiorów i sporo innych istotnych czynności. Kierownik budowy ma obowiązek być też przy odbiorze budynku a w momencie kiedy pojawią się jakieś usterki, musi je usunąć. Każdy inwestora ma także prawa oraz obowiązki. Postać jaką jest inwestor musi przekazać kierownikowi budowy teren czyli miejsce gdzie ma powstać budynek. Więcej wiadomości wolno odnaleźć w ustawach prawa cywilnego i prawa budowlanego.

Podczas budowy domu czy innych obiektów trzeba pomyśleć o wielu znaczących kwestiach. Ważny jest nie tylko dobry projekt budynku, ale też porządny wykonawca. Jednostkę budowlaną reprezentuje kierownik budowy poznań i to on jest odpowiedzialny za wynik końcowy prac oraz nadzorowanie pracami budowlanymi. Wybór odpowiedniej firmy, której powierzymy prace związane z budową jest wielokrotnie nadzwyczaj trudny. Zazwyczaj organizuje się przetargi i wybiera firmy, jakie oferują optymalne warunki. A każda firma budowlana powinna proponować solidne usługi i doradztwo.