Nie jest to jedyne, możliwe wykorzystanie diod LED. Ich wykorzystanie oraz pomysły na zastosowanie nie mają granic. Oprócz tego, że taśmy LED nadają się do każdego wnętrza mieszkania, jak i na zewnątrz, pod wieloma postaciami, wolno je też wykorzystać, jako nadzwyczaj niestandardowe zastosowanie, jakie zadziwić może w największym stopniu wybredne gusta – sprawdź przykłady na zasilacz led. Robione są z nich też lampki orientacyjne, które to są w paru, rozmaitych barwach, w zależności od upodobania. Takie lampki można lokować na zewnątrz, a służą one solidnej orientacji w danym terenie, głównie nocą. Interesującym przeznaczeniem są LEDy w postaci świec, jakie nazywane są jako ledy.

Swoim wyglądem przypominają palące się, małe podgrzewacze, jednakże są zdecydowanie bezpieczniejsze, ponieważ nie wymagają ingerencji ognia, dlatego mogą być zawsze używane w wypadku małych dzieci. Istnieje cała seria świec, które nimi nie są, a posiadają w swojej konstrukcji diody LED. Można je nabyć w paru kolorach, w zależności od gustu i przeznaczenia. Oprócz dostępne są również ledy, które najczęściej przeznaczone są do używania na zewnątrz.

Oczywiście, nie mowa tutaj o świeczkach, czy podgrzewaczach, lecz o lampach robionych na ich kształt, które zawierają w sobie taśmy LED. Wolno tutaj odkryć także lampkę, która jest biała oraz swoim wyglądem przypomina kryształową kulę. Rewelacyjnie nadaje się jako lampka nocna, jest wybitnie elegancka w swoim wyglądzie, a zarazem całkiem łatwa. Świetne zastosowanie do pokoju dziecięcego lub sypialni, niemniej jednak też w restauracji, o nie wyszukanym stylu. Prócz tego pomysłowość z LED można również odnaleźć w lampkach, odwzorowujących solary, jakie bardzo dobrze nadają się do wnętrza szafy, głównie jeśli jest ona gigantyczna oraz ciemna. Istnieje także umyślnie stworzona lampka do czytania, w kształcie prostokąta, emitująca nadzwyczaj jasne, białe, gorące światło, tak wymagane w wypadku długiego czytania. LEDy osiągalne są w formie światłowodu, to właśnie dzięki czemu paski z diodami mogą być wszędzie.