Każdy turysta marzy o tym, żeby hotel, w którym ma w planach pomieszkać okazał się nadzwyczaj luksusowym apartamentem po niewiarygodnie niskiej cenie za nocleg. To kłopotliwe marzenia są niczym z rzeczywistością oraz by pomarzyć o takim hotelu należy w rzeczywistości wyłożyć całe bez liku gotówki. W Internecie niestety znajduje się nadzwyczaj niemało ofert hoteli, które na „pierwszy rzut oka” wydają się niesłychanie ekskluzywne i zachęcają niesłychanie niskimi cenami za nocleg.

W jaki sposób się w praktyce okazuje, ten typ reklamy przyciąga tylko i wyłącznie naiwnych turystów. Na miejscu okazuje się, że hotel może być rzeczywiście ekskluzywny, jakkolwiek cena nie idzie w parze z ofertą reklamową. Wtedy turyście pozostaje szukanie innego hotelu, co bywa w pewnych sytuacjach problematyczne a w pewnych sytuacjach zwłaszcza w sezonie niemożliwe. Większa część punktów noclegowych może być lub zajęta czy też po prostu zarezerwowana przez innych wędrowców na dniach. Aby uniknąć tego typu kłopotów warto skonsultować się telefoniczne z wybranym hotelem, dowiedzieć się nieco więcej i ewentualnie zająć sobie miejsce noclegowe parę tygodni przez rozmieszczanym przyjazdem. Wielu wędrowców, jacy nie cenią sobie wygody korzysta z osobistych przyczep kempingowych co jest nie tyle wygodniejsze jednakowoż oraz bardziej zyskowne. Wystarczy znaleźć tylko miejsce, gdzie wolno na spokojnie zaparkować sobie samochód oraz przyczepę. Punkty takie znajdują się przeważnie w pobliżu jezior oraz lasów.

Ceny za postój nie są wygórowane, co pobudza nawet osoby nie mające dobrze prosperującego zaplecza finansowego. Innym sposobem na nocleg jest korzystanie z moteli. Poza opcjonalną ceną, motele oferują dostęp do telewizji kablowej lub też satelitarnej oraz możliwość skorzystania z możliwości zjedzenia obiadokolacji i śniadania. Są też tacy turyści, którzy uwielbiają nocleg pod namiotem. Nieraz ten rodzaj noclegu kojarzy się przede wszystkim z obozami harcerskimi lub ewentualnie koloniami, co bez wątpienia powoduje, że spanie pod namiotem może przywołać miłe wspomnienia oraz nie jest związane z żadnymi opłatami za postój. Chyba, ze dotyczy to pól namiotowych.