Chyba każdy młody chłopiec chciał być w dorosłym życiu zawodowym futbolistą. Potrzebowaliśmy grać w najogromniejszych klubach zagranicznych, pragnęliśmy posiadać takie umiejętności, jak w najwyższym stopniu nam znani, legendarni piłkarze. Nie raz wcielaliśmy się w kreacja Ronaldo czy innego piłkarza, jakiego nazwisko zna każdy. Takim treningiem oraz preparacją się do egzekwowania naszego wymarzonego zawodu zawodowego piłkarza były treningi na boisku szkolnym czy na leśnych polanach. Chłopcy, koledzy, w różnym wieku, z różnorodnymi zdolnościami zbierali się na boisku oraz grali mecz.

Futbol uliczny w każdym bodajże kraju jest szalenie lubiany. Rządzi się swoimi prawidłami. Tu wielokrotnie nie użytkuje się takich zasad, jak na prawdziwym boisku, jak w autentycznym meczu. Piłkarze są w rozmaitym wieku – w futbol pospolity grają młodzi chłopcy, niemniej jednak i dojrzali panowie. Nie ma tu żadnych ograniczeń. W futbol może zagrać oraz wybitnie sprawny młody chłopak i pan z tuszą, jaki chce się poruszać, który pragnie pobiegać po boisku.

Każdemu wolno zagrać w piłkę. W każdym meczu występują nie jedynie piłkarze – jacy bez wątpienia są kluczowym bohaterami spotkania, jednak także i kibice. Sami nie raz obserwowaliśmy mecz emitowany w telewizji, byliśmy na stadionie, gdzie prowadzone były rozgrywki. Bywa, iż piłka nożna to nasza ogromna pasja, nasze hobby. Interesujemy się piłką, oglądamy mecze, jakkolwiek również sami takie rozgrywamy czy wchodzimy na witrynę internetową Wiadomości o piłce nożnej. Jak najbardziej nie są to rozgrywki na najwyższym poziomie.

Jesteśmy jakkolwiek tylko amatorami, ludźmi, którzy nie zawodowo grają w futbol uliczny, jacy tylko pogłębiają pasje. Nie kojarzymy swojej przyszłości ze sportem w sposób profesjonalny. Intrygujemy się futbolem ulicznym a rozgrywanie meczów z przyjaciółmi sprawia nam wielką radość. Wobec tego także tak chętnie popołudniami, gdy tylko mamy wolny czas idziemy na niewielkie boisko, na polanę, aby ograć. Nie musimy posiadać dużych boisk, nie wymagamy, aby były one gładkie z zieloną murawą. Nam wystarczy ledwo niewielki plac, gdzie będziemy mogli pokopać piłkę, w jakim miejscu będziemy w stanie za pomocą kamieni wyznaczyć dwie bramki.