Wydawać by się zdołało, iż Kraków, jako jedno z w największym stopniu kultowych polskich miast, jest miejscowością, jaka powinna mieć własny, wspaniały port lotniczy. Jakkolwiek okazuje się, iż owszem, lotnisko w Krakowie jest, jednakowoż nie jest ono tak wielkie, jak wedle niektórych powinno być. Naturalnie nie jest prawdą, iż port lotniczy w Balicach jest mały i niefunkcjonalny. To naturalnie dzięki pieniądzom, jakie znalazły się w lokalnym budżecie z racji aranżowania piłkarskich Mistrzostw Europy, udało się krakowski port lotniczy unowocześnić i rozbudować.

Ciekawym pomysłem jest na przykład to, że istnieją tu dwa osobne terminale. Jedne, ten większy, obsługuje przede wszystkim loty pomiędzy narodowe. Balice obsługiwane są nie jedynie przez loty czarterowe, jakkolwiek także przez tanie linie lotnicze i loty rejsowe. To wszystko sprawia, iż nieomalże każdego dnia na terminalu międzynarodowym jest niezwykle tłoczno. Też z pasa startowego co chwilę startują kolejne samoloty. Jednak należy również pamiętać, iż Kraków to także port lotniczy, jaki obsługuje niezwykle wiele połączeń krajowych.

Nie ulega wątpliwości przecież, że w wielu wypadkach podróż samolotem z Krakowa choćby do Gdańska lub Poznania jest po prostu wygodniejsza oraz korzystniejsza aniżeli podróż samochodem bądź też pociągiem. Z myślą o pasażerach, którzy podróżują samolotem tylko na terenie Polski, otwarto w takim razie drugi, odrębny terminal, który obsługuje wyłącznie loty krajowe.

Rzecz jasna nie można zapomnieć również o tym, iż zlokalizowanie samego lotniska na obrzeżach Krakowa, wymusza niejako połączenie tego miejsca z centrum miasta. I to w Balicach sprawdziło się przede wszystkim prawidłowo.

Wolno zaryzykować, że jest to lotnisko bodajże najpoprawniej w stworzonym przez nas kraju połączone z miejscowością, koło której się znajduje – przetestuj parking Balice. Jak najbardziej dotrzeć tutaj można samochodem, jaki pozostawić można na parkingu przed samym terminalem. Wolno niemniej jednak również dojechać tu autobusem z centrum Krakowa. Jakby tego było mało, port lotniczy jest tu z centrum miasta połączony również linią kolejową. Dzięki temu pewnie żaden podróżny nie będzie miał problemu z dotarciem na odprawę paszportowo-bagażową na czas. Do tego wypada także zaznaczyć, że to właśnie dzięki temu, że sam port lotniczy nie mieści się daleko od samego centrum Krakowa, wolno nawet pokusić się o dotarcie tutaj taksówką.