Chociaż grillowanie to jest typowa amerykańska specjalność, przede wszystkim, jeżeli gra toczy się o robieni tego pod gołym niebem, w naszym kraju też cieszy się coraz znacznie większą popularnością. Chociaż amerykańskie barbecue dość mocno różni się od lokalnego grilla pod względem lądującej na ruszcie żywności, to niemniej jednak oraz Polacy oraz Amerykanie lubią grill w równym stopniu. Dostrzega się to chociażby po niezmiernie szybko rozwijającej się grupie towarów jak grill ogrodowy, które z powodzeniem nabyć można dziś nie tylko w kompetentnych oraz specjalistycznych sklepach, jednakowoż też w stereotypowych osiedlowych punktach – naturalnie tylko w okresie sezonu. Istnieje wiele różnych rozwiązań – nabyć można chociażby grille turystyczne oraz przenośne, które są wyposażone we wszystko, co wymagane do ich odpalenia nawet w trasie. Jest oraz Grille Ogrodowe, zabierający więcej miejsca, jednakowoż również dużo wygodniejszy w utrzymaniu oraz obsłudze. Dla najbardziej potrzebujących produkowane są nowoczesne wędzarnie gazowe, w jakich można domowym sposobem oraz bez konserwantów przygotować niemalże każdy rodzaj mięsa oraz wędzonej wędliny.

Naturalnie niektóre rozwiązania są kosztowniejsze oraz żądają więcej miejsca, jednakowoż każdy odnajdzie na rynku coś godziwego do swoich pragnień oraz możliwości. Zamiłowanie Polaków grillowaniem dorosło w ostatniej dekadzie kolosalnie, czego dowodzi coraz szerszy asortyment osiągalny na sklepowych półkach. Z powodzeniem każdy wybierze coś dla siebie, ponieważ dziś grill dostępny jest w paru różnych podstawowych oraz bardziej zaawansowanych wersjach. Wybitnie popularne są rozwiązania jak grill ogrodowy, które mogą występować również w wersji węglowej, elektrycznej czy również gazowej.

Ich ostateczną walorem jest szansa ich wykorzystania na otwartej przestrzeni oraz pod gołym niebem. Pewien rodzaj grilla ogrodowego stanowi grill gazowy, jaki niemniej jednak z powodzeniem stanowi również korzystne wyposażenie przeróżnego rodzaju altan, tarasów oraz ogródków. Rozgrzewa się trochę dłużej aniżeli grill klasyczne, jednakowoż jest dużo wygodniejszy w obsłudze i łatwiejszy w włączeniu oraz zazwyczaj większy, a przez to też znacznie bardziej wielozadaniowy. Najogromniejsze są bez wątpliwości wędzarnie gazowe, które umożliwiają każdemu amatorowi mięsa czy wędzonej wędliny na samodzielne komponowanie oryginalnych przysmaków. Zajmują znacznie więcej miejsca oraz są kosztowniejsze aniżeli grille, jednakowoż również stanowią korzystne uzupełnienie tego rodzaju infrastruktury gastronomicznej na domowym zapleczu czy w ogrodzie.