Historie odwiedzających oraz twórcy serwisu Wolni Od Lęku, które dają nadzieję na to, że nerwicę lękową można pokonać lub uczyć się z nią żyć są dowodem na to, że Marek Daniel faktycznie stworzył podaną witrynę z powołaniem i jest w jej tworzenie nad wyraz zaangażowany. Każdy, kto chce się podzielić własną historią związaną z nerwicą, również może to robić.

Wystarczy, że ją przedstawi oraz prześle do autora. Kwestionariusz można przesłać anonimowo lub podając swoje dane, zależnie od tego, co jest dla danej osoby w większym stopniu komfortowe. Wyłącznym warunkiem publikacji jest dobre zakończenie. Chodzi albowiem o to, by napisać, w jaki sposób pokonano nerwicę.

Opisane opowieści mają zmotywować innych, dla których nerwica lękowa w danym czasie jest nad wyraz ciężkim tematem. Opłaca się, by tym osobom inni pacjenci pokazali własną drogę do wolności od lęków. Należy podkreślić, że rzeczywiście te historie, jakie dotychczas w portalu są opublikowane wliczają się do szczególnie wyrazistych. Marek Daniel, twórca książki „Wolni Od Lęku” i jednocześnie pomysłodawca portalu podaje o czym mówi jego książka, przedkładając swoją historię. Twórca daje dowód temu, że nerwica lękowa to nie wyrok.

Dzieli się własnym doświadczeniem z pozostałymi, by mogli z niego korzystać. Oryginalna formuła jego publikacji pozwoli w 24 tygodnie zrozumieć i poznać zależności między swoim odbiorem, czuciem a działaniem. Dzięki temu, można będzie eliminować atak paniki oraz poprawić swój komfort życia. Nie można podważyć tego, że wyraźny przykład i historia o jego życiu stały się motorem do działania dla osób zmagających się z nerwicą lękową. Ponadto, warto przeglądać posty tematyczne odnoszące się do nerwicy lękowej. Są one umieszczone w wyjątkowo dużej ilości tym portalu. Ich obszar tematyczny jest na tyle duży, że każdy znajdzie to, co interesuje go najbardziej.