Interesująca alternatywa dla znanego trunku Aperol Spritz, a więc Ramazzotti Spritz to opcja ochoczo dobierana przez Hiszpanów. Ramazzotti jest znacznie bardziej ochoczo dopasowywany w Hiszpanii aniżeli włoski Aperol. To wino musujące o wyjątkowym smaku i zapachu. Jest lżejsze, dlatego będzie smakować w upalne dni. Wyjątkowa formuła jaką posiada ramazzotti bazuje na smaku róży chińskiej i kwiatu pomarańczy. Należy przyznać, że jest to oryginalne zestawienie smakowe. Napój taki idealnie zastąpi Aperol. Miłośnicy słodkich i musujących trunków bez wątpienia nie zawiodą się, gdy go posmakują. Elementy, jakie są konieczne do wykonania ramazzotti spritz to: Ramazzotti, woda gazowana, róża chińska plus lód.

Wykonanie nie jest ciężkie a także nie zabierze sporo czasu. Wystarczy do sporej szklanki dodawać lodu. Należy pamiętać o tym, by było go nad wyraz dużo. W następnej kolejności, jedną trzecią szklanki trzeba uzupełnić różową przystawką Ramazzotti. Do szklanki można dodać później preferowane wino musujące. Na końcu, całość dekoruje się paroma listkami mięty. Z tego względu docelowo smak jest nad wyraz orzeźwiający. Na tyle ciekawa alternatywa dla znanego trunku Aperol Spritz zasłużyła na uznanie.

Nie jest jeszcze zbyt sławna w Europie, lecz trzeba się spodziewać, że jej ranga wzrośnie. Nie jest dziwne, że jest przedstawiona na blogu o trunkach z całego świata, jakim jest Tragos Del Mundo https://www.tragosdelmundo.cl/ramazzotti-trago/. Entuzjaści lekkich trunków bez wątpienia polubią taką propozycję. Szczególnie kobiety, dla których liczy się to, by posmakować czegokolwiek delikatnego, a zarazem orzeźwiającego. Ramazzotti Spritz to doskonała propozycja na spotkanie w towarzystwie koleżanek lub na spotkanie towarzyskie w letni dzień. Pewne jest, że jeśli ktokolwiek raz zasmakuje takiego napoju, to będzie to robić znacznie częściej. Jeśli komuś spodoba się taka propozycja smakowa, to może od razu zapoznać się z pozostałymi, zbliżonymi.