Procesy sądowe dla większości ludzi nie połączonych z sądownictwem są światem nieznanym. Prosty Kowalski nie orientuje się co powinien uczynić, kiedy na przykład chce złożyć pozew o rozwód. Jest to dla niego przysłowiowa czarna magia. Wówczas powinien udać się do mecenasa oraz poprosić o wsparcie. Takiej pomocy jesteśmy w stanie potrzebować nie jedynie w sytuacji składania pozwu o rozwód, niemniej jednak także przy okazji składania jakiegokolwiek innego wniosku do sądu mającego zacząć postępowanie, zakończyć je czy też zmienić jego przebieg. Wskazówki prawne są w owym czasie niezwykle korzystne.

Adwokat, do którego się zgłosimy pomoże nam w odpowiednim sformułowaniu wniosku, bądź nawet napisze go za nas. Może on także załatwić wszelkie procedury urzędowe powiązane ze złożeniem takiego pisma. W sytuacji, kiedy sąd musi się jakoś ustosunkować do stworzonego przez nas pisma, prawnik może nam również pomóc w wydedukowaniu stanowiska sądu w danej sprawie – TwojAdwokatRzeszow.PL – Anna Łyp. Czasem może się okazać, iż pomocy prawnej będziemy pożądali przez cały okres trwania stworzonego przez nas procesu. W owym czasie należy zaangażować adwokata. W dobie globalizacji i komputeryzacji większa część aspektów ludzkiego życia została już w całości, bądź w części przeniesiona do świata internetu. Przez internet wolno zrobić zakupy, złożyć pisma urzędowe, zapłacić rachunki oraz wiele wiele innych. Jednym z dobrodziejstw internetu jest również możliwość zasięgnięcia porady prawnej online. To naturalnie dzięki temu nie powinniśmy udawać się do kancelarii prawnej lub wypatrywać instytucji, jaka takiej porady udzieli nam bezpłatnie.

Porady prawne przez internet odbywają się przeważnie na dwa sposoby. Pierwszych z nich jest forum. W wyznaczonych dniach i godzinach na forum udziela rad fachowiec z danej dziedziny prawa. Mamy wtedy możliwość praktycznie bezpośredniego kontaktu z prawnikiem. Mamy prawo przedstawić mu własną sytuację, poprosić o radę, rozwiać swoje wątpliwości. Drugim sposobem, zyskującym coraz większą popularność są wyjątkowe witryny internetowe, na jakich grupa ekspertów udziela rad prawnych. Należy wypełnić formularz, opisując dokładnie swój kłopot. Potem wysłać to do prawnika, a on odpowie w wyznaczonym czasie.