Niestety w życiu miarodajne są dwie rzeczy – należności dla państwa w postaci podatków i śmierć. O ile do podatku umiemy się przyzwyczaić, tak śmierć bliźniej osoby to dla nas nieraz znaczący wstrząs. Obojętnie od wszystkiego, prościej jest bliskim zmarłej osoby przejść przez proces pochówku na terenie własnego kraju, jednak coraz częściej sytuacja zmusza do sprowadzenia zwłok z obcego kraju.

Przewóz zwłok na cmentarz staje się u nas normalnością, że względu na coraz pokaźniejszą ilość naszych polaków poruszających się po świecie oraz mieszkających w innych państwach. Przyczyny zgonów są niezmiernie różne, w wielu przypadkach rodzina nie może ujrzeć zwłok po przewiezieniu do kraju. Rozwiązaniem tych skomplikowanych i niezwykle fatalnych kwestii jest zakład pogrzebowy poznań, który po upoważnieniu przez rodzinę gwarantuje fachową obsługę całości przedsięwzięć, włączając z reprezentowaniem rodziny w dalekim państwie. Po załatwieniu wszelkich zezwoleń, dokumentów konsularnych, sanitarnych, transport zwłok do kraju zachodzi tak szybko jak to jest tylko możliwe.

Aby obniżyć koszty, na terenie Europy korzysta się z przewozu samochodowego, jednak w przypadku innych kontynentów potrzebny jest przewóz lotniczy. Przypadki śmiertelne dotykają ludzi na całym świecie. Od dużej grupy lat ten problem coraz częściej dotyka polskie rodziny, jakich bliscy wyjeżdżają na wakacje, do pracy, czy po prostu mieszkają w innych państwach. Dla jakiejkolwiek rodziny, załatwienie formalności by przewóz zwłok do kraju nastąpił jak najszybciej, jest pobocznym traumatycznym doświadczeniem. Właśnie dlatego koniecznym jest skorzystanie z usług jakie proponuje zakład pogrzebowy, przede wszystkim taki, który ma wielkie doświadczenie w załatwieniu formalności przewozowych. W szeregu przypadków zdarza się, iż nikt z bliskich nie jest w stanie wyjechać do kraju, w jakim nastąpił zgon członka rodziny. Przedstawiciel zakładu pogrzebowego musi posiadać upoważnienie do reprezentowania na miejscu rodziny zmarłej osoby. Transport zwłok na cmentarz potrzebuje wielu zezwoleń, między innymi konsularnych oraz sanitarnych, pisma powinny być tłumaczone. W wielu krajach wypada zatwierdzić odmienne od naszych procedury, zwyczaje. Samodzielnie, rodzina zdołałaby mieć trudności aby przez to przejść. W wielu krajach, zakłady pogrzebowe mają swoich przedstawicieli, jacy bez zarzutu poruszają się w tamtejszych rozporządzeniach oraz obyczajach.