Dzień, w którym wstępuje się w związek małżeński jest dla znacznej większości dniem niesłychanie istotnym oraz przyprawiającym o gigantyczny stres. W następstwie tego popularne są historie wpadek ślubnych, jakie później obrastają legendą w kręgach rodzinnych bądź są stałym tematem żartów. Najpopularniejsze to oczywiście te, związane z wypowiadaną przysięgą małżeńską.

Trudno albowiem o zachowanie luzu, kiedy patrzy na nas oraz słucha tak dużo osób. Każdy kto przeżył swój ślub ma świadomość tego gigantycznego stresu. Toteż młodym lub drży głos, czy też w ogóle nie mogą go z siebie wydusić lub też jąkają się. Ogólne jest też przekręcanie słów przysięgi, w związku z tym niejednej pani zdarzyło się przyrzekać małżonkowi – „nie dopuszczę Cię aż do śmierci”. Sale weselne też czyhają na potyczki nowożeńców.

W czasie pierwszego tańca młodzi zapominają kroków, pan młody tratuje małżonce po sukni, a kieliszki po wódce napitej na szczęście zamiast na podłodze lądują na czyjejś głowie. Toteż kto nie miał jeszcze prywatnego ślubu niech nie śmieje się z nowożeńców, bowiem każdemu może taka wpadka się przydarzyć. Impreza zaślubin jest ważnym zdarzeniem w życiu każdej rodziny. Z reguły do jej organizacji właśnie zaangażowana jest najbliższa rodzina czy znajomi. Tak było od zawsze.

Dzisiaj niemniej jednak coraz częściej zdarza się, iż organizacje tej uroczystości powierza się jednostkom specjalizującym się w tej branży. Konsultanci tam pracujący pomagają wszystko zaplanować tak ażeby ślub przebiegał bez zarzutów oraz zgodnie z zamierzeniami.

Pomagają w wyborze wyśmienitego stylu uroczystości, dopasowanej do możliwości pieniężnych rodziny, edytują harmonogram działań, jeśli młodzi życzą sobie tego, uczestniczą w decydowaniu o poszczególnych elementach i wtenczas już naturalnym jest fakt ich obecności w samym dniu wesela – wypróbuj dekoracje na wesele. Miło, kiedy tak właściwie prócz gości i najbliższych jest figura całkowicie niezwiązana żadną rodziną, która obiektywnie patrzy na całą uroczystość i w razie konieczności ma okazję zainterweniować kiedy na przykład jedzenie będzie za zimne, nakrycia nie dosyć w szeregu przypadków zmieniane czy kiedy orkiestra będzie więcej czasu spędzała przy stoliku oraz popijała trunki niż wykonywała swoja pracę. Para młoda zaś i rodzina są w stanie się wtenczas spokojnie bawić.