Podróżować samochodem chcą mieszkańcy wszystkich rodzajów miejscowości. Kurs na prawo jazdy jednak lepiej jest odbywać w dużym mieście, w którym następnie przystąpimy do państwowego sprawdzianu. Z jakiego powodu? Jeżeli kurs prawa jazdy odbędziemy w mieście, gdzie panuje ogromny ruch oraz jeżdżą tramwaje, musimy przyzwyczaić się do jazy samochodem w takich warunkach. Zupełnie inaczej moglibyśmy poczuć się wystraszeni, gdybyśmy główny raz trafili do gigantycznego miasta w godzinach szczytu. Największym kłopotem są tramwaje, które według obowiązujących przepisów mają zawsze pierwszeństwo w sytuacji równorzędnej. Nawet osoby, jakie prawo jazdy mają od wielu lat nieraz nie zdają sobie sprawę z tego jak się zachować w obecności pojazdu szynowego. Co dopiero ma zrobić kursant, jaki dopiero co odbywa szkolenie prawa jazdy. Odmiennym powodem, dla którego należałoby jest odbywać kurs w tym samym mieście, w jakim odbywają się egzaminy, jest to, że to właśnie dzięki temu poznamy okolice, po których w następnej kolejności będziemy jeździć w samochodzie egzaminacyjnym.

Wszelkie egzaminy są stresujące. Nic dziwacznego, w końcu wtenczas oceniane są nasze zdolności z rozmaitych dyscyplin. Egzamin na prawo jazdy należy do jednych z bardziej stresujących momentów w życiu. Co wobec tego zrobić, żeby bez problemu go zdać? Przede wszystkim w trakcie kursu prawa jazdy powinniśmy razem z instruktorem wnikliwie przećwiczyć wszystkie manewry – tu pomoże Kwalifikacja wstępna przyspieszona.

Zręczności praktyczne są niezbędne, żeby pozyskać wymarzone prawo jazdy. Gdy już wchodzimy do samochodu egzaminacyjnego, musimy przedstawić egzaminatorowi, iż wiemy, co robimy. Nie możemy niemniej jednak być zanadto pewni siebie, bo egzaminatorowi może się to nie spodobać oraz będzie on wypatrywał każdej okazji, by przerwać skonstruowany przez nas egzamin. Egzaminator ma obowiązek czuć się z nami w samochodzie pewnie, tak by w trakcie jazdy myślał „O, to jest człowiek, jakiemu przystaje się prawo jazdy ”. My oprócz stwarzania wbicia kompletnego spokoju i opanowania, powinniśmy cierpliwie obserwować wszystko dookoła, ponieważ nigdy nie wiadomo, gdzie można popełnić błąd.