W żadnym wypadku nie chodzi tu o przedstawienie całego istniejącego na rynku asortymentu firanek. Byłoby to niemożliwe, ponieważ oferty sklepów są niezmiernie bogate. Można przebierać w producentach, materiałach, rozmiarach, wzorach i barwach. Istnieją punkty sprzedaży specjalizujące się w sprzedaży wyłącznie firan, jak również takie, w których kupimy firanki, zasłony, moskitiery oraz wszystkie wymagane do ich montażu akcesoria. Wolno także uskutecznić zakupu przez internet, a w owym czasie paczka z nabytkiem zostanie przywieziona przez kuriera wprost do domu. To, na co warto zwrócić w głównej mierze uwagę wybierając sklep to zakres świadczonych usług.

Co poniektóre sklepy i hurtownie nie ograniczają się bowiem wyłącznie do sprzedaży. Dokonując w nich zakupu wybranych towarów można również zamówić transport w wyznaczone miejsce, a nawet montaż firan i zasłon. Zakup to jakkolwiek dopiero początek. Firanki trzeba będzie w oknach zawiesić – polecamy firanki. Tym też za akcesoryjną, w większości wypadków niewielką opłatą, może zająć się wyznaczony pracobiorca sklepu. Wprowadzając się do innowacyjnego mieszkania zyskuje się oryginalna przestrzeń do urządzenia.

Można ją zagospodarować od początku do końca tak, jak się pragnie. Można przy tym wykorzystać znane rozwiązania, lecz warto w pewnych sytuacjach zaczerpnąć inspiracji zapoznając się z różnymi propozycjami dotyczącymi przeróżnych szczegółów.

Bardzo ważne są pomiędzy innymi firany. Dotyczy to nie tylko ich długości czy koloru. To jest kwestia oczywista. Niemniej jednak planując przyszły wygląd pojedynczych pomieszczeń należałoby również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób firanki pozostaną zamontowane oraz wyeksponowane. Same karnisze występują w wielu rodzajach. Można je dopasować pod względem kolorystycznym do mebli lub ewentualnie postawić na dyskrecję, tak aby nie rzucały się w oczy. Jeżeli chodzi o metodę mocowania firanek to równie poprawnie sprawdzają się standardowe żabki, jak i odpowiednie kołeczki lub kółka. Walory estetyczne to jedno. Wypada jednak również pamiętać o własnej wygodzie i wybrać taki sposób, który podczas wieszania firanek będzie najmniej krępujący.