W ten ponadprzeciętny dzień wszystko powinno wyglądać bezbłędnie. Ważną rolę w dekorowaniu oraz organizowaniu koncepcji wystroju wnętrz grają kwiaty. Ich ilość i typ uzależnione są od indywidualnych preferencji. W większości wypadków na wesele zamawiane są kwiaty delikatne, w jasnych kolorach, akcentujące magię wieczoru.

Dodatkowo mogą być przystrojone perełkami, kryształkami i świecami, tworząc pokaźniejsze kompozycje ozdobne – przykład na dekoracje ślubne. Polskie śluby to zazwyczaj dekorowanie przestrzeni za młodymi, siedzącymi u szczytu stołu. To z reguły połączenie dekoracji tekturowej oraz detalów florystycznych, w tej samej tematyce co reszta dekoracji kwiatowych. Udekorowanie kościoła to zwykle biały dywan, lampiony i bukiety na stojakach, dekoracje ławek.

Czasami spotkać można także altanki i wstęgi. Kwiaty należy zamówić wcześniej, przede wszystkim jeśli nie jesteśmy zdecydowani jaki mają mieć wygląd bukiety i pragniemy by florysta złożył ofertę. Powinny pojawić się na miejscu uroczystości w tym samym dniu, kiedy tak właściwie jest przeprowadzana. Im następnie, tym dłużej zachowają świeżość. Przy organizowaniu wesela pierwsze co robimy, to zamawiamy na konkretny dzień salę weselną. Kiedyś wesela odbywały się w zasadzie w remizach oraz restauracjach, dzisiaj coraz więcej pojawia się domów weselnych, lub zajazdów specjalizujących się w weselach i innych potańcówkach okolicznościowych.

Jeżeli wybierzemy zajazd, to jesteśmy w stanie zapewnić zakwaterowanie własnym gościom na miejscu, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Zamawiając salę weselną należy podać szacunkową ilość gości, jakich się spodziewamy. Sale specjalizujące się w takich imprezach zapewniają również catering i obsługę kelnerską. Najprawidłowiej wybierać sale klimatyzowane, które zapewnią gościom solidne samopoczucie przez całą zabawę. Potrzebne jest też przeanalizowanie bliskości kwater, jeśli sala nie posiada przylegających domków bądź motelu. Po opłaceniu sali można zabrać się za przeanalizowanie propozycji menu, jakie niekiedy można osobiście korygować.