Koszt okna zależy od jego rozmiaru. Małe okienka, jakie montujemy na przykład w piwnicach, na klatkach schodowych czy w komórkach nie są w żadnym wypadku drogie. To wydatek nawet kilkudziesięciu złotych – a to właściwie niewiele. Najwięcej musimy zapłacić za okna dużych rozmiarów, balkonowe, ściany okienne. A czasami pragniemy, żeby skonstruowany przez nas dom był nowoczesny. Wobec tego także decydujemy się na rozmaite rozwiązania. A okna mają w owym czasie gigantyczne znaczenie. Przed zakupem czy wymianą okien nieodzowne jest dogłębne zmierzenie, jakich okien potrzebujemy. Jeżeli obawiamy się zrobić tego sami możemy poprosić o to ekipę, jaka dokona pomiarów oraz pomoże nam przy montażu. A wszyscy wiemy, że okna PCV montuje się długo. To trudne zadanie. Niejednokrotnie trwa nawet kilka godzin.

Ewidentnie dużo zależy oraz od rozmiaru okna i od doświadczenia ekipy montującej. Wielkie okna drewniane montuje się trudniej aniżeli te mniejsze, które można podnieść bez jakiegokolwiek kłopotu. W trakcie montażu należy uważać, aby takiego okna nie uszkodzić, nie zarysować. W naszych domach jest dużo okien. Niejednokrotnie takie okna są typowe, schematyczne, takie, jakie są i u naszych sąsiadów, znajomych. Typowe okna są w najkorzystniejszych opłatach. Jeśli chcemy zdecydować się na nowoczesne rozwiązania, chcemy zakupić okna PCV śmiałe, niepospolite, o wskazanych barwach ram wówczas musimy przygotować się na większe wydatki.

Okna w domach spełniają ważne zadanie. Dzięki nim dopuszczalne jest wietrzenie pomieszczenia – gdy jest nam gorąco otwieramy mini żuraw warszawa, kiedy robi się chłodno zamykamy je. W domach takich okien mamy wiele. Wielokrotnie jest ich przynajmniej kilkanaście – są w każdym pomieszczeniu. W pewnych momentach nawet w jednym dużym pokoju, salonie jest kilka okien. Na szczęście okna są trwałe i służą nam wiele lat. Nie musimy ich wymieniać w szeregu przypadków. Ewidentnie w miarę starzenia się ich zużywają się, nie spełniają już swoich funkcji tak jak na początku. Jest to jednakże całkiem typowe, że rzeczy zużywają się – też oraz okna. Na szczęście taki przebieg zużywania się okien trwa wiele lat.