Jako ludzkość, a już na pewno jako populacja stworzonego przez nas kraju, odnaleźliśmy się w niesłychanie trudnym momencie, gdzie posiadanie malucha to luksus, na jaki są w stanie sobie pozwolić wyłącznie wybrani. Jak najbardziej każda kobieta ma okazję zajść w ciążę oraz urodzić dziecko, jakkolwiek co potem? Jednym z kluczowych haseł społeczeństwa konsumpcyjnego, blisko nowości, jest status. Rzeczywiście już brak lub posiadanie dziecka określa nasz status, ale jeszcze ważniejszym jego wyznacznikiem zostaje to jak wygląda, jak jest ubrane, co je, jakimi przedmiotami jest otoczone (w jakim śpi łóżeczku, jakie ma zabawki, co wisi na ścianie w jego pokoju).

Sporo osób robi oryginalny biznes na tej oczywistej potrzebie, która splotła się ze sztucznymi zachciankami konsumeryzmu, z jakiego nie sposób się wypisać, nie narażając się na wyrzucenie poza margines. Jakakolwiek matka pragnie dla swojej pociechy jak najpoprawniej, równolegle dziecko staje się wizytówką całej rodziny. To jak wygląda, w co jest ubrane, jakie ma zeszyty i piórnik nabiera szczególnego znaczenia. Wszyscy spostrzegamy na ulicy te chodzące pod czujnym okiem opiekunów miniatury dojrzałych, gdzie chodnik wydaje się wybiegiem dla małych modeli.

W jaki sposób wygląda dzień osoby rozglądającej się za pracą? Wydaje się, iż wszyscy niesłychanie dobrze wiemy, na czym polega poszukiwanie innowacyjnego lub też tylko dodatkowego zajęcia przez osobę, jaka z takiego czy innego powodu została źródła dochodu pozbawiona. Każdy, bądź prawie każdy, znalazł się dawno temu w podobnej sytuacji oraz nie jest tajemnicą, że poszukiwanie pracy to równie zawiłe, jeżeli nie trudniejsze, zajęcie jak sama praca.

Osobisty biznes nie jest przecież dla każdego, co uwydatnia serwis http://nowoczesny.net.pl/lifestyle/. Znamienita część społeczeństwa zdolnego do podjęcia pracy w tak zwanej budżetówce twierdzi, może to przejaw samoświadomości, a może jedynie brak wiary w swoje siły, że angażowanie się w prowadzenie własnej aktywności gospodarczej przewyższa ich możliwości, jest niebezpieczne, wiąże się z dodatkowymi oraz niełatwymi obowiązkami, płaceniem składek ZUS, podatków VAT i opłacalnego, a to tylko co poniektóre z wymienianych przez te osoby niedogodności, czy obowiązków. W miarodajnym sensie ich obawy są jak najbardziej usprawiedliwione.