Zachowanie, czy również uratowanie od całkowitego zniszczenia starych cmentarzy jest rzeczą o tyle zagmatwaną, iż zwykle nie ma już żyjących krewnych, jakim zależałoby osobiście na tej kwestii. Obowiązek ten spada wtedy na rozmaitego typu instytucje i organizacje odpowiedzialne za zabytki, na szczęście w tej kwestii można liczyć też na miłośników historii.

Wypada niestety pamiętać, iż nie wystarczy tu dobra wola oraz odrobinę pracy, jednak są to również gigantyczne wydatki. Środki na tego typu inwestycje pochodzą jedynie w niedużym stopniu z kasy budżetu państwa, bowiem pomimo tego, iż chodzi tutaj o sprawę zachowania dziedzictwa kulturowego to jednak jest to nie jedynie spychane daleko poza pragnienia bieżące, jakkolwiek też stoi na dalekim miejscu w hierarchii pragnień kulturalnych. W następstwie tego żeby zachować stare nagrobki, kaplice lub pomniki cmentarne tak ważne są indywidualne datki, idealna wola inwestorów, czy osób prywatnych i zbiórki funduszy powszechnie organizowane na przykład przy okazji dnia Wszystkich Świętych pierwszego listopada. To smutne wydatek uratowania w szeregu przypadków jednego nagrobka to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Trzeba także pamiętać o tym, że prace takie mogą być wykonywane tylko sezonowo, kiedy zezwala na to temperatura i warunki atmosferyczne, a niestety w wielu przypadkach ponagla również czas oraz jeśli działania nie pozostaną ekspresowo podjęte, będzie za późno – wypróbuj nagrobki poznań.Oczywiście mówiąc o kamieniu w domu nie mamy na myśli kamyków przywiezionych z podróży wakacyjnych, jednak artykuły oraz szczegóły wystroju wnętrz wykonane z tego niezmiernie praktycznego materiału. Jest on bo nie jedynie niezmiernie znany jakkolwiek też oraz niesłychanie modny oraz pożądany.

Zastosowanie znajduje on zarówno wewnątrz w postaci sztampowych parapetów, płytek ściennych oraz podłogowych, kominków czy także blatów kuchennych. Nie mniej modny jest także na zewnątrz używany do produkcji schodów, tarasów czy również parkanów. Kamień, przede wszystkim naturalny, jest nie tylko nadzwyczaj praktyczny, jakkolwiek również efektowny i kojarzony z luksusem oraz solidnym gustem. Wskutek tego właśnie kamieniarstwo jest jedna z bardziej stabilnych gałęzi gospodarki. Nie sposób przy tej okazji pominąć przyczyn, dla których wszelkie artykuły z kamienia są tak wybitnie pożądane w naszych domach.