Przykładowa z głównych usług w Prodetektyw to wykrywanie podsłuchów. Detektywi korzystają z nowoczesnego sprzętu, bazującego na sygnałach elektromagnetycznych o międzynarodowym standardzie. To sprawdzi się w wykrywaniu podsłuchów oraz GPS. Podejmowane działania są zgodne z oczekiwaniami polskiego oraz międzynarodowego prawa.

Detektywi gwarantują zainteresowanym pełną dyskrecję oraz spersonalizowane {podejście|ukierunkowanie. Po zakończonych czynnościach przekażą precyzyjny raport oraz wyniki. Prywatna ochrona dedykowana jest osobom, które nie będą czuły się bezpiecznie. Można również korzystać z usług prywatnego kierowcy. Ochrona jest uzasadniona w licznych okolicznościach

Na przykład: w celu ochrony mienia lub ochrony siebie albo rodziny przed wyznaczoną osobą. Uczciwość, zachowanie dyskrecji oraz profesjonalizm detektywów zachęcają do współpracowania. Ochrona osobista realizowana jest przez byłych żołnierzy Wojsk Specjalnych i byłych funkcjonariuszy SOP. Osoba, która obawia się o własne życie, zdrowie, jak i o swioch najbliższych wie w takim razie, że powinna skorzystać z całodobowej i całorocznej opieki. Nie musi obawiać się pogróżek, wymuszeń, próby uprowadzenia albo innych przestępstw. Zasady współpracy ustala się indywidualnie. Biuro detektywistyczne rozwiązuje problemy przy zachowaniu najwyższych standardów.

Prywatni detektywi jako byli pracownicy elitarnych jednostek Policji a także pozostałych organów radzą sobie nawet z skomplikowanymi sprawami, robiąc użytek z nowych metod technicznych. Można też zaopatrzyć się w sklepie biura. Wyroby tutaj sprzedawane pochodzą od renomowanych producentów. Detektywi mogą sprawdzać pomieszczenia pod względem podsłuchów oraz innych urządzeń elektronicznych. Zakupić można też innowacyjne systemy do wykrywania podsłuchów. Jeżeli ktokolwiek chce schować kamerę albo podsłuch w wybranym przez siebie miejscu lub skorzystać z innego sprzętu, znajdzie coś właściwego.