Kto z nas nie śnił o prywatnym mieszkaniu. Czy może być coś piękniejszego, jak zaczynać swoje samodzielne życie z prywatnym mieszkaniem? Wolność jaką to naturalnie dzięki temu jesteśmy w stanie posiadać jest bezcenna, jednak powinniśmy za nią zapłacić ogromną cenę. Otóż mieszkania w dzisiejszych czasach są niezwykle drogie i niewiele osób jest stać na tego typu luksus. Na ogół jeśli młoda figura ma własne mieszkanie oznacza to, że najprawdopodobniej pozostało jej kupione przez kogoś innego, na ogół rodziców. Cena mieszkania w mieście przekracza dwieście tysięcy złotych a czasami oraz nawet trzysta tysięcy. Uniwersalnie wiadomo, iż mieszkanie w mieście, jego cena oraz wartość będzie o wiele wyższa od ceny mieszkania w mniejszej miejscowości.

Powiązane jest to z tym, że kolosalne miasta to rozległy prestiż a mniejsze miejscowości niestety nie mają tego w swojej ogromnej ofercie. Chociaż w szeregu przypadków zdarza się, iż oryginalne mieszkanie w mniejszej miejscowości oferuje znacznie znacznie więcej od mieszkania w znaczącym mieście – przykład to mieszkania zabrze. Dzieje się tak, dlatego że drobne miejscowości nie mają tak interesującej oferty życia jaką mają kolosalne metropolie. Mniejsze miejscowości nie posiadają tyle miejsc pracy co duże miasta, nie mają teatrów, kin lub centrów handlowych, właśnie dlatego też jeżeli chcą przyciągnąć do siebie innowacyjnych mieszkańców poprzez wybudowanie bloków i sprzedaż mieszkań muszą ich zachęcić małą ceną, a także ciszą oraz spokojem jakie są mocnymi witrynami takich drobnych miasteczek na obrzeżach miast.

Korzystnym aspektem przemawiającym za zamieszkaniem w mniejszej miejscowości będzie również poprawny dojazd do niej, wobec tego także im bliżej miejscowość położona jest ogromnego miasta tym bardziej miarodajne jest, że uda się prędzej sprzedać takie mieszkanie. W znaczących miastach nie trzeba tak mocno zachęcać ludzi do kupna mieszkań, gdyż sam fakt, iż są one położone w granicach miasta przemawia na ich korzyść. W wielkich miastach łatwiej o właściwą pracę, tym samym łatwiej jest o kredyt, jaki z kolei zezwoli nam kupić oraz utrzymać to droższe mieszkanie w mieście.