Prawnik jest to jednostka, jaka wykonuje zawód prawniczy polegający na obronie jednej osoby na rozprawie, a również w postępowaniach sądowych oraz administracyjnych wynikających z niej. Poza tym, prawnicy doradzają oraz udzielają rad w sprawach prawnych – sprawdź kancelaria adwokacka Bełchatów. W większości systemów prawnych pojedynczych państw, żeby wykonywać ten fach, trzeba być zapisanym w stosownych rejestrach czy też posiadać państwowe uprawnienia do wykonywania zawodu. Gdy adwokaci dokonują nowych, oryginalnych wkładów do nauk prawnych, uzyskują tytuł doktora.

W ogólności wolno zdefiniować określenie mecenasa, jako osobę z tytułem zgodnym z legislacją każdego kraju, jaki jest pomocą dla ludzi trzecich przed wymiarem sprawiedliwości danego kraju. Adwokat jest znawcą w dziedzinie prawa, jakiego kluczowym celem jest współpraca w obronie wartości sprawiedliwości. Jakikolwiek mecenas posiada odpowiednie wykształcenie teoretyczne oraz jest nadzwyczaj dobrze wyszkolony w rozmaitych systemach prawnych na poziomie lokalnym, narodowym i międzynarodowym.

Adwokat jest zaangażowany w likwidowaniu konfliktów sądowych i pozasądowych, pełni funkcję publiczną, wielokrotnie absorbuje się nauczaniem i badaniem dziedziny prawa. Prawnicy absorbują się obroną interesów jednej osoby sporu w procesie. Albowiem adwokat jest specjalistą, jaki ma charakterystyczne przygotowanie do zawodu i obeznany w zagadnieniach prawnych, jest jedyną figurą, która może zagwarantować profesjonalne podejście do kłopotu, które ma prawo napotkać obywatel na drodze sądowej.

Należy odnotować, że prócz jego udziału w rozprawie, podstawową oraz główną funkcją prawnika jest zapobieganie. To właśnie dzięki trafnemu doradztwu oraz stosownym redagowaniu umów oraz innych dokumentów, mogą, bo być uniknięte konflikty społeczne.

W ten sposób, prawnik, zamiast asystować w sporach sądowych, może posiadać kolosalny wpływ na to, by do nich nie dochodziło. Ma prawo on także pełnić rolę mediatora w wielu przypadkach sporów pozasądowych. W znacznej większości postępowań sądowych jest obowiązkowe stawiennictwo przed sądem w obecności adwokata, co gwarantuje właściwe korzystanie z prawa do obrony.