Jakakolwiek kobieta stara się wyglądać jak najporządniej, niemniej jednak w pewnych momentach popełniają one błędy pielęgnacyjne, które niestety nie wpływają odpowiednio na skórę. Dlatego wypada wiedzieć, czego nie robić, by uniknąć problemów, jakie będą tego efektem. Bazowym błędem pielęgnacyjnym jest na przykład zasypanie wieczorem z makijażem na twarzy. Skóra nie dosyć, że nie otrzymuje czynników kalorycznych to jeszcze stary makijaż zatyka pory, co może w doprowadzić do powstania krostek i zaskórniaków.

Też gigantycznym błędem jest nie stosowanie toniku, lub też używanie go zanadto nieczęsto. Zadaniem toniku jest przywrócenie odpowiedniego pH dla naszej skóry, innymi słowy kwaśnego. Nawet sama woda zmienia pH na alkaliczny. Przed zakupem kosmetyku, należy gruntownie przeczytać skład tego kosmetyku, bo na niektóre składniki możemy być na przykład uczuleni oraz to może zaowocować zmianami alergicznymi, inaczej zamiast być poprawniej będzie gorzej – tutaj pomoże studio medycyny estetycznej Wrocław. Równie ważnym jest przestrzeganie daty ważności oraz prawidłowych warunkowe przetrzymywanie oraz na przykład nie wszyscy zwracają uwagę na temperaturę, w jakiej preparaty mają być przechowywane.

Mimo to również nie właściwe korzystanie skraca na przykład ważność, mimo że wedle etykiety jest jeszcze solidny. Jednak dotykanie kremu palcami w czasie nakładania skraca okres przydatności, bo drobnoustroje na opisującej nas skórze przyśpieszają starzenie się tego kremu.

Aby zadbać słusznie o cerę bez pomocy kosmetyczki, jaka jednakże kosztuje czas i pieniądze, należy się dowiedzieć, w jaki sposób w mieszkaniu samemu zająć pielęgnacją cery. Twarz należy myć żelem myjącym, naturalnie dobranym indywidualnie do rodzaju cery. Żel należy nałożyć na skórę twarzy oraz masować chociaż przez minutę okrężnymi ruchami skórę twarzy. Po tym czasie można należy twarz spłukać ciepłą wodą a później osuszyć. Dodatkowym zabiegiem jest złuszczanie martwych komórek z powierzchni skóry. Ten zabieg odmładza skórę. Jednakże każdy typ cery pragnie innego peelingu, który jest dobrze dostosowany do konkretnej cery. Peeling nakłada się na cerę a w następnej kolejności wpasowuje, jednakże nie za mocno, by nie uszkodzić cery.