Bank to instytucja jaka ma prawo nadzwyczaj pomóc firmom, przede wszystkim tym początkującym. Kiedy wiadomo już jaka to będzie jednostka gospodarcza oraz są na nie wszelkie niebezużyteczne papiery wówczas należy się udać do banku. Tam zakłada się konto po to by łatwiej by dokonywać różnych przelewów. Jest to wielokrotnie konieczne, bowiem niektóre opłaty wykonuje się tylko odmiana bezgotówkową. Dlatego trzeba mieć konto. Musi być ono odrębne od osobistego bo trzeba posiadać wgląd ile zysku przynosi firma oraz jakie obroty przynosi.

Przeważnie konta firmowe wolno założyć w każdym banku oraz nie ma z tym jakiegokolwiek kłopotu. W większości wypadków plusy są wybitnie ogromne albowiem oprócz samego konta bank dodaje wiele innych możliwości. Wolno założyć konto standardowe jak także internetowe. Każda forma jest dobra tym znacznie bardziej że można mieć wgląd w niego nawet bez opłat. Kolejna zaleta może być to że oprócz samego konta jednostka gospodarcza może zdobyć limit kredytowy. Na taka formę czeka wiele osób jednakowoż tylko firmy maja takie możliwości. Taki limit jest po to by nie wypada było brać osobnego kredytu. Kiedy wyłącznie jednostka gospodarcza pożąda pieniędzy to od razu sięga po te z limitu oraz potem oddaje bankowi wówczas kiedy tylko nastąpi jakikolwiek przelew. W większości wypadków bank sam ściąga je automatycznie. Takie limity są tym pokaźniejsze im wyższe obroty są na rachunku. Dla korporacji początkujący jest to kilak tysięcy a im starsza korporacja tym limit się intensyfikuje nawet do kilkunastu.

Banków na rynku jest niezmiernie dużo wskutek tego należy w głównej mierze porównać oferty dla firm oraz wybrać jedna dla siebie. Musi ona spełniać wszystkie oczekiwania jakie tylko firma ma. Bank powinien posiadać kontakt stały z założycielem firmy albowiem nigdy nie nie ulega wątpliwości jakie sprawy będą organizowane. Firma ma mieć solidne warunki posiadania konta oraz dostęp do niego przez cały dzień i nawet w nocy. Wszystkie przelewy powinny być tanie tak żeby firma nie musiała dopłacać za mnóstwo. Wypada tego pilnować ponieważ przelewy wykonuje się nawet każdego dnia. Firmy w wielu przypadkach mogą posiadać nawet parę kont bankowych dla własnego bezpieczeństwa.