Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy tak właściwie do stworzonego przez nas kraju zawitały pierwsze karty płatnicze, niesłychanie trudno było nam się do tego przyzwyczaić. Osobliwym było, że kawałek plastiku ma prawo zamieniać autentyczne finanse, i to w tak wygodnej formie.

Chwilowo trudno jest znacznej większości z nas przyzwyczaić się do tego, że wszelkiego rodzaju karty kredytowe czy również płatnicze zdołałyby zniknąć z naszej rzeczywistości. Z roku na rok rośnie liczba wydanych kart płatniczych różnego rodzaju, są one praktycznie nieodzowne zarówno wtenczas, jak otrzymujemy jakikolwiek kredyt, jak również w sytuacji po prostu debetu w koncie. Rozmaitego rodzaju kredyty mogą być spłacane także za pomocą karty płatniczej, w tym także niesłychanie standardowy i najbardziej jak dotychczas ogólny w stworzonym przez nas kraju kredyt gotówkowy.

Dziś wszelkie niemalże karty płatnicze posiadają też funkcję tak zwaną zbliżeniową, co oznacza, że wolno nimi regulować przeróżnego typu płatności bez potrzeby wkładania w czytnik i wpisywania PIN-u. Jest to forma płatności bardzo wygodna, zaoszczędzająca czasu ofiarowanego na zakupy, a na domiar tego nie ma konieczności utrwalania na przykład kilku numerów PIN, jeżeli jesteśmy posiadaczami paru kart.

Chwilowo liczba kart zbliżeniowych na naszym rynku przekroczyła już 10 milionów sztuk, każdego roku liczba ta natęża się o kilkanaście procent, co potwierdza kredyty gotówkowe bez zaświadczeń na get-money.pl. W jaki sposób dotychczas nie odnotowano na terenie stworzonego przez nas kraju sytuacji kradzieży danych czy również środków finansowych z karty zbliżeniowej. Pomimo tego jednak Polacy trochę sceptycznie podchodzą do kart zbliżeniowym, niesłusznie bodaj obawiając się, że tego rodzaju transakcje nie są bezpieczne dla posiadanych przez nich pieniędzy. Jednak z pewnością z upływem czasu też nasi rodacy przekonają się o pożyteczności tego rodzaju środków płatniczych, analogiczna była jakkolwiek sytuacja z kartami płatniczymi tradycyjnymi. Chwilowo w stworzonym przez nas kraju coraz więcej jest punktów handlowych, gdzie można dopełniać transakcji drogą zbliżeniową – obecnie ocenia się liczbę tego rodzaju punktów na ponad 70 tysięcy.