Styl określa człowieka. Wielokrotnie po tym co nosimy możemy określić to, jaki jest dany człowiek, jaka będzie dana jednostka. Po tym jak się ubieramy można zakwalifikować kogoś do określonej subkultury. Wolno oznajmić, czy ta figura zna się na modzie, czy jest ona dla niej ważna. W zasadzie ubiór wybitnie niemało mówi o człowieku, znacznie więcej aniżeli nam się wydaje.

A z jakiej przyczyny moda jest taka ważna? Albowiem każdy pragnie coś sobą wyrażać, a właśnie przez ubiór oraz przez modę można wyrażać sobą najwięcej oraz wolno także przedstawić siebie. Styl to będzie nie tylko to, jak my się ubieramy, ale też skąd to czerpiemy. Zazwyczaj inspirujemy się czymś kupując nasz styl. Czy inspirujemy się kimś, czy jest to znakomita modelka, czy jest to figura z filmu, czy ma okazję jest to doniesienie do rzeczowej epoki historycznej. Każdy styl można z czymś połączyć.

Ważne, aby w ogóle go posiadać oraz posiadać własne zdanie na temat mody. Czerpanie tylko z obrazowanych pism na pewno nie można pod żadnym względem nazwać stylem i nigdy nie będzie wolno tego zrobić, w modzie. Z czego czerpiemy modowe inspiracje? Sporo osób czerpie je od swoich ukochanych postaci ze świata mody lub muzyki czy też punktów sprzedaży typu Imesia – Sukienki dla Druhen. Jeśli ktokolwiek reprezentuje sobą coś praktycznego w sprawie mody, naturalnie można się nim inspirować.

Jednakowoż na ogół, inspiracją są lata. Lata dwudzieste, sześćdziesiąte, osiemdziesiąte. Każde mają własną nazwę w świecie mody oraz każde posiadają przydzielone wskazane style, jakie je w świecie mody znamionują. Po ubiorze wybitnie łatwo wolno zapoznać czym inspirowała się dana osoba. Jaki to był styl, jaki rozdział w świecie mody oraz co ta osoba chce tym przedstawić, wyrazić. Jest to charakterystyczny język mody, który rozumieją wyłącznie ci, jacy tym żyją oraz jacy tym się rzeczywiście intrygują. Czerpanie inspiracji z mody, jest wybitnie korzystne dla stworzonego przez nas wizerunku. Tylko ostrożnie łączmy ze sobą rozmaite style, albowiem nie zawsze to nam wychodzi, a jeżeli nie wyjdzie to jesteśmy w stanie skończyć wyglądając jak bożonarodzeniowe drzewko. A to na pewno nie jest korzystne dla nas, ani dla naszej klarownej opinii dla świecie mody.