Misja zapasowa bazuje na kumulowaniu zapasów w ciele ludzkim. Gra toczy się tutaj w zasadzie o przechowywanie glikogenu, jaki jest niezmiernie pomocnym składnikiem każdej diety. Powoduje to, że to właśnie dzięki węglowodanom stworzony przez nas organizm utrzymuje się w solidnej formie i ma sporo siły i energii.

Może on także prędzej się regenerować. Nie powinno się jednak uważać jedynie tej funkcji węglowodanów za najważniejszą, albowiem nie występuje tu żadna hierarchia, a pozostałe misje są tak jak istotne dla życia, co ta. Daje ona jednak nam szansę przetrwania w cięższych wymogach takich jak niedożywienie czy głód, kiedy tak właściwie to ekspresowo są niezbędne zapasy niezbędnej energii. W czasie procesu wypalania przykładowego 1 grama glukozy, w naszych komórkach jest uwolniona energia w postaci 17, 2 kJ. Całe zapasy glikogenu są przechowywane w organizmie ludzkim w mięśniach i w wątrobie. Glikogen przynależy do tzw. wielocukrów, czyli polisacharydów – więcej poczytasz na witrynie https://sterydy.cc.

Odpowiednikiem mającego misję rezerwową glikogenu u roślin jest skrobia oraz inulina. Węglowodany posiadają też funkcje komunikacyjną polegająca na tym, iż przenoszą czy też transportują glukozę w stworzonym przez nas organizmie. Wiele składników oraz reakcji jest podległych naturalnie od glukozy, a jest to możliwe tylko dzięki węglowodanom. To naturalnie dzięki glukozie komórki ludzkie są uzdolnione do wytwarzania energii.

Rozprowadzona razem z krwią w krwioobiegu idzie przemianę, przez jaką wytwarza się energia. Wytwarza się wówczas proces, jaki jest odwrotny do fotosyntezy. Podczas niego wytwarza się dwutlenek węgla i woda. Każdy gram glukozy dostarcza nam aż 4 kilokalorie. W nadmiarze może niemniej jednak szkodzić. Skonstruowany przez nas organizm nie ma takich możliwości, aby strawić każdą ilość glukozy, w następstwie tego to, czego nie strawi przechowuje, jako tłuszcze. Uniwersalnie rozumie się samo przez się, iż zbyt dużą ilość tłuszczów prowadzi do pogorszenia wyglądu oraz wydolności organizmu. Najbezpieczniejsza dawka dla człowieka w ciągu dnia to 100 gram glukozy. Zapewni ona maksymalną dawkę energii Możliwą do zasymilowania przez organizm.