Kuracja roślinami zwane ziołolecznictwem to forma leczenia która stosuje zioła, warzywa oraz owoce. Przeważnie jest to odmiana doustna. Z ziół przyrządza się napary, preparaty poprawiające urodę oraz wytwarza się olejki zapachowe. Można na wiele sposobów zastosować tę metodę. Pomaga przede wszystkim oczyszczać organizm z toksyn. Rośliny lecznicze obejmują w sobie dużo cennych składników, wskutek tego są tak szeroko stosowane.

Na jakąkolwiek chorobę stosuje się inny rodzaj ziół. Wykorzystuje się również kwiatostan, jak i łodyżki. Ziołolecznictwo stosowane jest jako terapia uzupełniająca na prawie wszystkie niedogodności. Znana od wybitnie dawna i stosowana przez babki i prababki do leczenia.

Należałoby tylko nie zapominać o alergii na któryś składnik wtenczas trzeba zastąpić terapię innymi ziołami. Do w największym stopniu kultowych artykułów kwalifikuje się wywary, balsamy, żele, herbatki, nalewki. Terapia kwiatowa to mniej kultowa metoda medycyny oczywistej – my rekomendujemy maść konopna. Wykorzystuje ekstrakty z dziko rosnących kwiatów. Jej twórca zauważył, iż wszystkie wewnętrzne dokuczliwości biorą się z negatywnych emocji jakie dopadają człowieka. Tłumione i nie przepracowane wywołują choroby w organizmie. Skutkiem tego stworzył terapię, jaka ma za zadanie uzdrowić przede wszystkim stan umysłowy organizmu człowieka. Posłużył się rosnącymi kwiatami oraz z powodzeniem wprowadził tę metodę do obiegu. Terapia Bacha przede wszystkim działa kojąco na uczucie strachu, bólu, samotności, niepewności, przygnębienia, rozpaczy zwątpienia czy nadopiekuńczości w stosunku do innych. Bukiety tak samo jak inne rośliny posiadają swoje wibracje i energię, właśnie dlatego wpływają na stan uczuciowy człowieka, wnikliwie na jego dyscyplinę energetyczną.