Właściwy makijaż oczu to najtrudniejszy z etapów całej sztuki dekorowania buzi. Do jego wykonania potrzeba bowiem nie tylko wprawy, ale także odrobiny kompetentnej wiedzy. Jeżeli dobrze dostosujemy kolory oraz kreski do tęczówki naszego oka oraz kształtu powiek, możliwe jest osiągnięcie autentycznej metamorfozy.

Właściwie dostosowane barwy cieni i kredek optycznie otwierają oczy, uwydatniają ich barwę i gruntownie ożywiają całą prowadzoną przez nas twarz. Sposobny rysunek kreski natomiast, koryguje kształt oka, a słuszna szczoteczka jest w stanie okiełznać nawet w największym stopniu niesforne rzęsy. Do oczu w kolorze niebieskim wypada wybierać barwy zimne. Są w stanie to być róże, beże, brązy, szarości, srebrzystości oraz granaty. Tęczówka zielona świetnie współgra z kolorem wrzosowym, purpurowym oraz fioletowym. Dla pokreślenia oczu zielonych należałoby zdecydować się na kredkę brązową bądź też brunatną czy też ogólny makijaż permanentny.

Piękno ciekawych oczu brązowych najodpowiedniej wydobędą cienie brzoskwiniowe, oranżowe, miedziane czy też oliwkowe. Czaru oraz uroku doda grafitowa kredka. Dość pionierski wymysł do stylizacji włosów w postaci prostownicy, jak się nieraz okazuje daje wielu osobom istotny kłopot ze zdrowiem i jakością tego, co mają na głowie.

Faktycznie, tuż po użyciu tego narzędzia, fryzura staje się gładka oraz pięknie ułożona, niemniej jednak na skutek nazbyt częstego stosowania, włosy niszczą się, ich końcówki rozdwajają i po umyciu głowy mamy do czynienia ze stogiem siana. Po prostownice nie trzeba sięgać częściej, niż jeden raz w tygodniu. Wolno jej używać jedynie na suche i zabezpieczone kosmetykami termoochronnymi, włosy. Jeśli już doprowadziłyśmy swoją czuprynę do stanu ruiny, nie przestrzegając zasad eksploatacji prostownicy, pora podążyć włosom na zbawienie. To przykre w tym momencie urządzenie odkładamy do dolnej szuflady na przynajmniej sześć tygodni oraz nie używamy go pod żadnym pozorem. Do mycia i odżywiania zniszczonych pasm używamy silnie regenerujących szamponów, balsamów oraz maseczek. Preparaty poprawiające urodę takie zawierają kreatynę, która po jakimś czasie poradzi sobie z renowacją struktury włosa oraz wzmocni go od wewnątrz.