W obecnych czasach możemy zauważyć, że osoby, jakie dopiero rozpoczynają przygodę z fotografowaniem, w wielu przypadkach mają taki zwyczaj robienia od razu za jednym zamachem serii fotografii, jakie będą opisywać gruntownie to samo. Warto z takim nawykiem walczyć od samego początku oraz na przykład ograniczać liczbę powtórzeń do zaledwie paru, czyli do dwóch czy też trzech. Należy jednak pamiętać, iż takie zrobienie kilku pokrewnych ujęć jest istotne, jednakże poniekąd nie za pomocą opcji, klatka po klatce, a poniekąd robiąc oddzielnie trzy pokrewne zdjęcia. Mimo to nie ma sensu, robić ich za każdym wspólnie z tego samego ujęcia, prawdopodobnie, iż fotografujemy sytuację, w której przedmiot stworzonego przez nas zainteresowania jest w ruchu.

Jak będziemy mogli się przekonać, jest czytelna korelacja pomiędzy liczbą fotografii, a ich jakością oraz opisuje się ona tak, że im więcej robi się zdjęć, tym są one mniej przemyślane oraz przez to mniej ciekawe i zachwycające. Z tego również powodu nie warto tracić swojego czasu na dużo powtórzeń pewnych ujęć, szczególnie, jeżeli stworzona przez nas karta pamięci nie jest umyślnie pojemna. W dzisiejszych czasach nie mamy również nazbyt dużo wolnego czasu, wskutek tego także szkoda go marnować na taką zabawę, jaka nie przyniesie w zasadzie żadnych pozytywnych rezultatów – przetestuj fotografia reklamowa poznań. Nie należałoby także robić mnóstwo fotografii jedno po drugim, przenosząc obiektyw z jednego miejsca na inne. W jaki sposób będziemy mogli odnotować, dzisiaj każdy z nas chce znaleźć swój styl w tym, co robi, głównie jeśli takie działania wiążą się z jakąś twórczością artystyczną. Nie zupełnie inaczej będzie w wypadku robienia fotografii, gdzie tym bardziej będziemy pragnęli być rozpoznawalni, albowiem każdy może dzisiaj robić zdjęcia. Nie da się zakamuflować, iż posiadanie własnego stylu jest dziś w cenie, bowiem pozwoli nam dać się zanotować szerszej publiczności, wobec tego też warto nad nim popracować.

Jednakże w tym samym czasie nie można zapominać o tym, by starać się, aby wszystkie robione przez nas fotografie były interesujące i by prezentowały dobrą, jeśli nie wysoką jakość. W jaki sposób się przekonamy, poszukiwanie własnego stylu może nam zabrać długie miesiące, bowiem będziemy próbować robić zdjęcia w najrozmaitszy sposób, w następstwie tego również za każdym razem musimy przykładać wagę do tego, w jaki sposób ustawiamy wszystkie parametry, nim zrobimy zdjęcie.