W dwudziestym pierwszym wieku, do sztampowych mediów masowych taki jak radio, prasa, telewizja, doszły nowatorskie. Jest to Internet, a wspólnie z nim portale internetowe. Portale oraz serwisy internetowe są obecnie jednymi z zazwyczaj użytkowanymi źródłami wiadomości.

Z jakiej przyczyny cieszą się tak gigantyczną popularnością? Z pewnością składa się na to wiele czynników. Po pierwsze do serwisów internetowych mamy łatwy dostęp. Każdy kto posiada dostęp do Internetu, może bez kłopotu odwiedzić dowolny serwis internetowy internetowy. Drugim wielkim atutem portali jest fakt, iż wszelkie informacje o zdarzeniach, nawet tych dziejących się na „drugim końcu świata”, docierają na stronę serwisu niezwykle szybko. Wszelkie informacje mogą być komentowane przez użytkowników.

Występuje w następstwie tego komunikacja obustronna, a nie jak w wypadku innych mediów jednostronna. To są właśnie plusy dzisiejszych serwisów internetowych. Nic wobec tego nadzwyczajnego, iż portale internetowe każdego dnia zyskują następne, gigantyczne grono wielbicieli. Witryny typu bezprzesady.pl są przyszłością ogólnoświatowych mediów. Mass środki masowego przekazu już dawno zmonopolizowały rynek informacji. Każdy z nas jakkolwiek pragnie być na bieżąco z wydarzeniami dziejącymi się na świecie.

Świeżą dawkę wiadomości zapewniają nam nowoczesne serwisy internetowe. To naturalnie dzięki nim, wystarczy wyłącznie kilka kliknięć, aby dowiedzieć się o wszystkich bieżących zdarzeniach z całej naszej klarownej kuli ziemskiej.

To właśnie dzięki Internetowi możliwy jest nie tylko dostęp do informacji, ale również wyrażanie swoich poglądów oraz opinii, co nie jest dopuszczalne w innych masowych mediach. Portale internetowe swój rozwój rozpoczęły już dość dawno, niemniej jednak autentyczne ‚boom’ rozpoczął się około dekadę temu. Z paru istniejących serwisów, liczba portali rozrosła się do obfitej ilości stron internetowych, podzielonych na przeróżne gałęzie informacyjne. A wobec tego mamy aktualnie portale sportowe, informacyjne, plotkarskie, a także wiele, dużo innych. Nawet jeśli nie znamy adresu danego portalu, to oraz tak bez problemu wynajdziemy interesujące nas informacje. Wystarczy tylko skorzystać z internetowej wyszukiwarki.