Wiemy już, iż dobór buta zależy od tego jaką posiadamy stopę, jaka jest pora roku, jakie są nasze zapatrywania oraz bezsprzecznie od tego które buty nam się pociągają. Czy wiecie jednak, że różnie dobiera się także buty w rozmaitym wieku? Otóż nie chodzi tutaj o rozmiar butów, bo to jest dobitne, jednak o komfort chodzenia. Inne buty muszą być łączone dla dzieci, inne dla osób starszych a jeszcze inne dla dorosłych, przede wszystkim jeżeli mamy jakiekolwiek trudności w tym aspekcie. Buty należy dobierać przede wszystkim pod kątem wygody, ponieważ to powinno być dla nas najistotniejsze.

Jeśli chodzi o dzieci, to tu dobór obuwia jest w najwyższym stopniu istotny z prostej przyczyny, a to znaczy takiej, że dziecko rośnie, jego stopy nogi oraz inne części ciała zmieniają się oraz jeśli pozostaną dobrane mu kiepskie buty, to stopa ulegnie deformacjom, co ma prawo w przyszłości rzutować na jego zdrowie – tutaj rekomendujemy ortostopplus.pl – wkładki supinujące. Kiedy dziecko jest małe to nie będziemy widzieć kiepskich efektów koszmarnie dobranych butów, jednak w przyszłości się to odezwie i ma prawo na przykład okazać się, iż nawala kręgosłup.

Nieraz idąc do sklepu obuwniczego, wybieramy buty biorąc pod uwagę kryteria, jakie tak w rzeczy samej nie są takie ważne. Bierzemy pod uwagę przede wszystkim wygląd, a jakkolwiek to powinno być tak naprawdę na drugi miejscu. Pierwsze co powinno się dla nas liczyć to oczywiście wygoda i dostosowanie do naszej stopy. Komfort buta wydaje nam się nie być taki znaczący do momentu, póki nie przymierzymy dwóch butów. By zrozumieć przesłanie takiego komfortu poleca się na przykład założenie jednego buta mniejszego niż powinniśmy mieć czy też oraz większego. Kiedy w końcu na stopie odnajdzie się prawidłowy numer buta, będziemy wiedzieli to od razu bowiem to właściwie wyczujemy.

Z jakiego powodu jest to jednak takie ważne oraz o dużo ważniejsze niż na przykład skonstruowany przez nas wygląd? Otóż odpowiedź na to pytanie jest proste. Albowiem jeśli będziemy mieli buty, które nie są porządnie zaadaptowane, nasze ciało będzie układało się nie tak jak powinno,w efekcie czego nie tylko powstawać mogą na stopie pewne deformacje, ale również oraz coś gorszego, a mianowicie może okazać się, że bardzo cierpi na tym nasz kręgosłup, który w końcu odmówi posługi.